Radomianki za mocne

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów mimo dobrej gry przegrały w Radomiu z Radomką 0:3. Tarnowianki zajmują w tabeli I ligi szóstą lokatę z 27 punktami zdobytymi w 18 spotkaniach. W następnej kolejce do Tarnowa przyjedzie lider – Wisła Warszawa.

Mimo dobrej gry siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów uległy w Radomiu w meczu 18 kolejki I ligi Radomce 0:3.

Początek spotkania był wyrównany, a wynik oscylował w granicach remisu. Tarnowianki wyszły na prowadzenie 14:12 i przez dłuższy czas tę minimalną przewagę utrzymywały. Dwa kolejne błędy przy stanie 23:23 sprawiły jednak, że pierwszego seta wygrały gospodynie.

W drugiej partii siatkarki z Radomia prowadziły 6:2, ale później gra się wyrównała. W końcówce jednak znów skuteczniejsze okazały się radomianki, które wygrały seta 25:23.

W trzeciej partii wyrównana walka trwała do stanu 16:16. Potem inicjatywę przejęły gospodynie, które prowadziły 23:18 i nie pozwoliły sobie już odebrać zwycięstwa.

Po 18 rozegranych spotkaniach tarnowianki mają 27 punktów i zajmują w tabeli I ligi szóstą lokatę. W następnej kolejce zespół z Tarnowa zagra u siebie z liderem – Wisłą Warszawa.

E.Leclerc Radomka Radom – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:0 (25:23, 25:23, 25:19)

Grupa Azoty PWSZ: Szabó, Pytel, Głaz, Lewandowska, Stachowicz, Sieradzan-Minicz, Filipowicz (libero) oraz: Podlasek, Bodzęta, Matyszczak, Grodzka, Sobczak, Świderska, Kaczyńska