Tarnowski MORD ma defibrylator

 W Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie został zamontowany defibrylator. Urządzenie może uratować życie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Tarnowski MORD od kilku lat prowadzi akcję „Nie bój się pomagać”, która ma na celu edukację w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

 

W Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie został zamontowany defibrylator AED, urządzenie ratujące życie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. - Chcemy włączyć się do programu powszechnego dostępu do defibrylacji i zapewnić bezpieczeństwo naszym klientom oraz osobom odwiedzającym ośrodek – mówi Jarosław Sady, dyrektor MORD w Tarnowie.

Defibrylator zainstalowano w holu budynku, czyli tam gdzie na co dzień gromadzi się najwięcej osób. Zgodnie z rozporządzeniem, urządzenie powinno znajdować się w miejscu, które umożliwia skorzystanie z niego w czasie poniżej dwóch minut.

Defibrylatora typu AED może użyć osoba ratująca, która ma jedynie elementarne przeszkolenie. Urządzenie samo analizuje EKG poszkodowanego i informuje czy defibrylacja jest wskazana

Urządzenie kosztowało blisko pięć tysięcy złotych. - Myślę, że już niebawem defibrylatory zamontowane w zakładach, urzędach i biurach będą standardem – mówi dyrektor Sady. - Musimy jednak zadbać o to, by powszechna stała się wiedza, jak ich używać.

Tarnowski MORD od kilku lat prowadzi akcję „Nie bój się pomagać”, która ma na celu edukację w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Defibrylator, zamontowany w holu ośrodka, jest kolejnym jej etapem.

05.02.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |