„Galicjanie” w TCK

 Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na prezentacje projektu Moniki i Emilii Stec „Galicjanie”, który w formie wystawy fotograficznej prezentowany będzie w Galerii TCK w lutym. Wernisaż i spotkanie z autorkami odbędzie się 7 lutego o godzinie 18.00. Wystawę będzie można oglądać do 24 lutego.

 

W Tarnowskim Centrum Kultury otwarta zostanie 7 lutego wystawa fotografii w ramach programu „Galicjanie” autorstwa Moniki i Emilii Stec. Wernisaż i spotkanie z autorkami rozpocznie sie o godzinie 18.00.

Monika Stec i Emilia Stec, wielopokoleniowy duet, matka i córka, pochodzące z Tarnowa i w Tarnowie tworzące, działają pod nazwą Strefa Zmian. Tematem ich prac są ludzie żyjący pośród nas.

Od 2013 roku, kiedy zaczęła się ich wspólna działalność artystyczna, wykonały niemal 200 różnych sesji fotograficznych. Przeważająca ich część odbyła się w ich domowym studio w Tarnowcu pod Tarnowem, ale pracowały także dwukrotnie w Bergen w Norwegii oraz w Chicago i Los Angeles w USA.

Monika Stec jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie ze specjalnością tkanina artystyczna. - Artystka interdyscyplinarna, swobodnie poruszająca się w przestrzeni muzyki i sztuk plastycznych, odnosząc sukcesy na skalę ogólnopolską i międzynarodową w obu tych odmiennych, a jakże bliskich sobie mediach wyrazu artystycznego – pisze m.in. w swojej recenzji dr Anna Śliwińska.

Emilia Stec to absolwentka technikum fotograficznego w ZSOiT im. Jana Szczepanika w Tarnowie, studentka Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego na Politechnice Krakowskiej. Ukończyła także Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia w Tarnowie w klasie skrzypiec.

Wystawa czynna będzie w TCK do 24 lutego.

06.02.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |