Teatr zaprasza na premierę

 Tarnowski teatr zaprasza 11 lutego na premierę spektaklu muzycznego „Bądź taka, nie bądź taka” z piosenkami Kory i zespołu Maanam. W rolę wokalistki wcieli się Karolina Gibki. Spektakl prezentowany będzie na małej scenie teatru, a 9 i 10 lutego zaplanowano pokazy przedpremierowe.

 

11 lutego o godzinie 20.00 na małej scenie tarnowskiego teatru odbędzie się prapremiera „Bądź taka, nie bądź taka”- spektaklu muzycznego z piosenkami Kory i zespołu Maanam. Największe przeboje w nowych aranżacjach wykona Karolina Gibki, która w wizualizacjach filmowych wcieli się w rolę legendarnej wokalistki. Aktorce na scenie towarzyszyć będzie gitarzysta Jakub Mitoraj.

W spektaklu usłyszmy m. in.: „Stoję, stoję, czuję się świetnie", „Bądź taka, nie bądź taka", „Oddech szczura", „Ta noc do innych jest niepodobna", „Jesteśmy ze stali", „Taczi, tacz", „Nocny Patrol", czy „Boskie Buenos".

Jest rok 1984.Pojawia się projekt, by zespół Maanam zagrał na zjeździe młodzieży komunistycznej w Sali Kongresowej w Warszawie. Gościem honorowym ma być Nikołaj Ryżkow, premier ZSRR. Kora musi podjąć decyzję o udziale w koncercie, licząc się z konsekwencjami w przypadku odmowy...

Spektakl w reżyserii Joanny Satanowskiej, absolwentki Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSTiF to nie tylko opowieść o jednej z najbardziej barwnych postaci polskiej sceny muzycznej, ale także o godnej naśladowania postawie niezłomności, bezkompromisowości i konsekwencji w walce z przeciwnościami losu, systemem i politycznymi naciskami oraz własnymi słabościami.

Napisany specjalnie dla tarnowskiego teatru scenariusz powstał na podstawie książki Kamila Sipowicza „Kora, Kora. A planety szaleją”. W filmie wykorzystanym w spektaklu wystąpili: Karolina Gibki (Kora), Aleksander Fiałek (Marek), Marcin Hycnar (Sławek - dziennikarz), Ireneusz Pastuszak (Antoni - agent Kory), Tomasz Piasecki (Bogumił - kierowca busa) oraz Tomasz Wiśniewski (Kamil).

Spektakl został zrealizowany w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich. Pokazy przedpremierowe odbędą się 9 i 10 lutego o godz. 20.00. Teatr zaprasza także na prezentacje w dniach 14, 23, 24 i 25 lutego.

07.02.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |