Pamięci Bartłomieja Osucha

 W hali sportowej przy ulicy Krupnicej w Tarnowie rozegrany zostanie 10 lutego turniej piłki nożnej poświęcony pamięci Bartłomieja Osucha. W zawodach, które rozpoczną się o godzinie 14.00 weźmie udział cztery zespoły. Zaplanowano także mecz towarzyski w którym zmierzą się drużyny złożone z przyjaciół i najbliższej rodziny Bartłomieja Osucha.

 

W najbliższą sobotę, 10 lutego, w hali im. Shihana Wiesława Gwizda przy ul. Krupniczej rozegrany zostanie halowy turniej piłki nożnej, poświęcony pamięci zmarłego w ubiegłym roku w wieku zaledwie 26 lat Bartłomieja Osucha.

- Piłka nożna była pasją życiową Bartka. Był zawodnikiem bardzo ambitnym i miał charakter piłkarza – wojownika. Ciężko z nim było wygrać bezpośrednio na boisku w pojedynku jeden na jeden. Niestety poza boiskiem przegrał z rakiem i w ubiegłym roku pożegnał się z nami – mówi Roman Osuch, jeden ze współorganizatorów turnieju.

W rozpoczynających się o godzinie 14.00 zawodach weźmie udział pięć drużyn. Będą to cztery zespoły, których barwy reprezentował w swojej karierze Bartłomiej Osuch, czyli Wolania Wola Rzędzińska, Nowa Jastrząbka, Grom Sufczyn oraz Biała, a stawkę uzupełni ekipa Błękitnych Tarnów. Grać będą one systemem każdy z każdym, przy czym poszczególne mecze trwały będą 15 minut. W połowie zawodów dojdzie natomiast do towarzyskiego meczu, w którym zmierzą się drużyny złożone z przyjaciół i najbliższej rodziny Bartłomieja Osucha. Uroczyste zakończenie turnieju przewidziane jest na godz. 17.30.

Oprócz uczczenia pamięci młodego piłkarza, celem turnieju jest również zwrócenie uwagi na profilaktykę zdrowotną. Podczas trwania zawodów prowadzona będzie akcja „Wykopmy raka na aut”, mająca na celu pokazanie jak niezwykle ważne w przypadku tej choroby są profilaktyka i badania. Będzie można m.in. skorzystać z bezpłatnych porad w zakresie wykrywania i sposobów leczenia nowotworów oraz dowiedzieć się jakie pierwsze objawy powinny wywołać zaniepokojenie. Turniej będzie również okazją do umówienia się na badania. Patronem medycznym przedsięwzięcia jest „CenterMed”.

08.02.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |