Tarnowska odsłona One Billion Rising

 Po raz szósty w kilkudziesięciu miejscach w Polsce tysiące osób zatańczy, i w ten sposób zaprotestuje przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Na tarnowskim Rynku akcja One Billion Rising odbędzie się 11 lutego o godzinie 13.00.

 

One Billion Rising czyli Nazywam się Miliard, to ogólnoświatowy protest w formie tańca, który zwraca uwagę na przemoc wobec dziewcząt i kobiet, a przede wszystkim na najbardziej drastyczny, wciąż lekceważony jej przejaw – przemoc seksualną.

W Polsce akcja odbędzie się po raz szósty, po raz piąty włączy się do niej Tarnów. Tegoroczna edycja akcji ma być okazją do zaapelowania do lokalnych decydentek i decydentów, by temat przemocy wobec kobiet i dziewcząt stał się dla nich jednym z priorytetowych działań. To także apel do kandydatek i kandydatów w wyborach samorządowych, by kwestie przemocy wobec kobiet włączyli do swoich wyborczych programów.

Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Tarnowa, który chcieliby włączyć się w akcję na tarnowski Rynek w niedzielę, 11 lutego o godzinie 13.00.

10.02.2018
Komentarze:
złoty: 13.02.2018
Oj nie mają co robić , nie mają , tylko po co angażują w to małe dzieci?
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |