Liderki nie do zatrzymania

 Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów uległy liderkom tabeli, Wiśle Warszawa, 1:3 w kolejnym spotkaniu I ligi siatkówki. Tarnowianki zajmują szóstą pozycję w tabeli z 27 punktami zdobytymi w 19 spotkaniach. W następnej kolejce zespół z Tarnowa mierzy się na wyjeździe z Jokerem Świecie.

 

Zespół liderek tabeli I ligi siatkówki, Wisła Warszawa, okazał się za mocny dla ekipy z Tarnowa. Warszawianki w 19 kolejce rozgrywek pokonały w Tarnowie Grupę Azoty PWSZ 3:1.

Dwie pierwsze partie przyjezdne wygrały zasłużenie po dobrej grze, w trzeciej role się niespodziewanie odwróciły. Tarnowianki zagrały koncertowo, a siatkarki  Warszawy zdobyły w tym secie zaledwie15 punktów.

Niestety, czwarta partia okazała się ostatnią. Wisła prowadziła już 19:12, gdy gospodynie rozpoczęły odrabianie strat, doprowadzając do wyniku 17:19 i 19:20. Po kolejnej dobrej akcji tarnowianek na tablicy wyników pojawił się rezultat remisowy, ale w końcówce warszawianki znowu przejęły inicjatywę. Najpierw zdobyły trzy punkty z rzędu, później doprowadziły do piłki meczowej przy stanie 21:24.

Wisła umocniła się na prowadzeniu, tarnowianki z 27 punktami dobytymi w 19 spotkaniach zajmują w tabeli szóstą pozycję. W następnej kolejce zespół z Tarnowa zagra na wyjeździe z Jokerem Świecie.

 

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Wisła Warszawa 1:3 (21:25, 18:25, 25:15, 21:25)

Grupa Azoty PWSZ: Szabó, Lewandowska, Pytel, Głaz, Stachowicz, Sieradzan-Minicz, Filipowicz (libero) oraz: Grodzka, Matyszczak, Sobczak, Świderska, Kaczyńska

12.02.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |