Warsztaty z youtuberem

 Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z youtuberem, twórcą kanału popularnonaukowego NaukowoTV, Krzysztofem Poznańskim, który poprowadzi warsztaty. Tematem jednych będą pokazy doświadczeń fizycznych, natomiast na drugich będzie można wykonać pierwszy krok do założenia własnego kanału na platformie Youtube.  Warsztaty odbędą się 16 lutego, jedne w godzinach od 11.00 do 13.00, drugie w godzinach 14.00-16.00.

 

Krzysztof Poznański to twórca kanału popularnonaukowego NaukowoTV na platformie YouTube. 16 lutego, od godziny 11.00 do 13.00 poprowadzi on w Tarnowskim Centrum Kultury warsztaty i pokazy doświadczeń dla dzieci w wieku od sześciu do 12 lat.

Celem zajęć jest zafascynowanie dzieci nauką i obudzenie w nich pasji, w myśl zasady „Nauka poprzez zabawę” i pokazanie dzieciom, że nauka otacza nas w codziennym życiu. Odbędzie się to podczas omówienia podstawowych praw fizycznych oraz chemicznych (np. napięcie powierzchniowe) na konkretnych przykładach. Uczestnicy także dowiedzą się, które z pokazanych prostych doświadczeń fizycznych i chemicznych mogą wykonać w domu i jak je zrobić. Na koniec prowadzący pokaże, że nowoczesne media mogą pełnić nie tylko funkcję rozrywkową, ale także rozwijającą wiedzę i wyobraźnię.

Tego samego dnia Krzysztof Poznański zaprasza na dwugodzinne zajęcia dzieci od lat siedmiu. Warsztaty „Od zera do youtubera – porady praktyczne” rozpoczną się o godzinie 14.00. Celem warsztatów jest przekazanie wiedzy praktycznej jak rozpocząć swoje funkcjonowanie na platformie Youtube oraz jakich błędów unikać podczas rozpoczętej już działalności na YouTubie.

Prowadzący na swoim przykładzie przekona uczestników dlaczego warto działać na YouTubie i jakie płyną z tego korzyści. Omówione zostaną także najczęstsze błędy popełniane przez twórców oraz dobre praktyki. Uczestnicy dowiedzą się jak założyć swój kanał oraz jak powinno wyglądać studio twórców YouTube, w tym także jak zaplanować, nakręcić, zmontować oraz umieścić film na platformie YouTube.

Opłata za udział w każdych z warsztatów to 20 zł. Zapisy prowadzone są w Biurze Obsługi TCK.

12.02.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |