Horror dla tarnowianek

Po zaciętym i emocjonującym spotkaniu siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów pokonały na wyjeździe zespół Jokera Mekro Energoremont Świecie 3:2. Tarnowianki zajmują w tabeli I ligi szóstą lokatę z 29 punktami zdobytymi w 20 spotkaniach. W następnym meczu drużyna z Tarnowa podejmować będzie Solną Wieliczka.

Po raz kolejny sporo emocji zafundowały kibicom siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Tym razem wszystko skończyło się dobrze dla tarnowianek, które pokonały na wyjeździe Jokera Mekro Energoremont Świecie 3:2.

W pierwszej partii zespół gospodyń wyszedł na prowadzenie 9:5, ale chwilę później to tarnowianki prowadziły 12:9. Przy tym wyniku siatkarki ze Świecia ponownie przejęły inicjatywę, odzyskały prowadzenie, i doprowadziły do rezultatu 19:15. Tarnowianki nie były w stanie odrobić tej straty i przegrały seta 18:25.

Druga partia miała odwrotny przebieg. To zespół z Tarnowa wyszedł na prowadzenie 8:4, a gospodynie doprowadziły do remisu. Przez długi czas trwała walka punkt za punkt, a wynik oscylował wokół remisu. Tarnowianki od stanu 19:19 zaczęły zdobywać przewagę, miały piłkę setową przy wyniku 24:21, ale ostatecznie wygrały seta 25:22.

W trzeciej partii działy się rzeczy rzadko oglądane na ligowych parkietach. Tarnowianki prowadziły 7:4, by stracić aż 10 punktów z rzędu. Przy wyniku 14:7 dla gospodyń drużyna z Tarnowa zaczęła seryjnie zdobywać punkty, doprowadziła do remisu 14:14 i wygrała seta 25:21.

Czwartą partię od prowadzenia rozpoczęła ekipa Jokera, by od stanu 16:11 zacząć trwonić przewagę. Tarnowianki doprowadziły do remisu 18:18, potem nawet prowadziły 21:20 i 22:21. Końcówkę seta lepiej jednak rozegrały gospodynie i do wyłonienia zwyciężczyń potrzebna była piąta partia.

W tie-breaku gospodynie prowadziły 3:0, później było 3:3 i żadnej z drużyn nie udało się zdobyć większej przewagi. Tym razem jednak więcej spokoju zachowały zawodniczki z Tarnowa, wyszły na prowadzenie 14:12 i wygrały decydującego seta do 13.

Grupa Azoty PWSZ po 20 rozegranych spotkaniach ma 29 punktów i zajmuje w ligowej tabeli szóstą lokatę. W następnej kolejce do Tarnowa przyjedzie ekipa Solnej Wielczka.

Joker Mekro Energoremont Świecie - Grupa Azoty PWSZ Tarnów 2:3 (25:18, 22:25, 21:25, 25:22, 13:15)

Grupa Azoty PWSZ: Szabó, Lewandowska, Pytel, Głaz, Stachowicz, Sieradzan-Minicz, Kaczyńska (libero) oraz Grodzka, Podlasek, Matyszczak, Sobczak, Świderska, Bodzęta, Filipowicz