Niespodzianki nie było

Na zakończenie 23 kolejki LOTTO Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica przegrał w Zabrzu z Górnikiem 0:3. W ligowej tabeli niecieczanie zajmują 15 pozycję z 21 punktami zdobytymi w 23 spotkaniach. W następnej kolejce rywalem zespołu z Niecieczy będzie Sandecja Nowy Sącz.

Wciąż bez punktów w rundzie wiosennej pozostają piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. W wyjazdowym meczu 23. kolejki LOTTO Ekstraklasy z Górnikiem Zabrze przegrali 0:3.

Zabrzanie wygrali w pełni zasłużenie, choć i goście mieli okazje do zdobycia gola. W ósmej minucie z kilkunastu metrów obok słupka posłał piłkę Guba. W 26 minucie świetną sytuację stworzyli z kolei gospodarze, ale po uderzeniu Kędziora efektownie i skutecznie interweniował Mucha, a po dobitce piłkę wybił poza boisko jeden z obrońców.

Pierwszy gol padł po pół godzinie gry. Kilka metrów przed bramką gości znalazł się z piłką Wolsztyński i nie miał kłopotów z trafieniem do siatki. Jeszcze przed przerwą na bramkę Górnika uderzali Guba, Śpiączka i Gergel, ale wynik pojedynku nie uległ zmianie.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie goście dość szybko zdobyli drugiego gola. Po ataku niecieczan wyprowadzili kontrę, dwoma podaniami „uruchomiono” kilkanaście metrów przed bramką gości Kurzawę, a ten uderzeniem zza linii pola karnego podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

W 66 minucie swoją kolejną okazję mieli niecieczanie, ale strzał Toivio z rzutu wolnego obronił Tomasz Loska. W odpowiedzi na bramkę Bruk-Betu uderzał Wolsztyński, ale Jan Mucha nogami obronił jego strzał.

Wreszcie w 74 minucie padł trzeci gol. Tym razem Kurzawa podał do Kędziora, a ten przelobował bramkarza przyjezdnych. Gospodarze mieli jeszcze szansę na czwartego gola w 81 minucie, ale na szczęście dla niecieczan fatalnie zagrał Ambrosiewicz.

Zespół z Niecieczy ma po 23 rozegranych spotkaniach 21 punktów i zajmuje w ligowej tabeli 15, przedostatnie miejsce. W następnej kolejce niecieczanie zagrają u siebie z sąsiadem w tabeli - Sandecją Nowy Sącz.

Górnik Zabrze – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:0 (1:0)

Bramki: Wolsztyński (30 min.), Kurzawa (54 min.), Kądzior (72 min.)

Żółte kartki: Wolniewicz, Matuszek - Grzelak, Matei, Jovanović

Bruk-Bet: Mucha - Matei, ToivioPutiwcew, Grzelak, JovanovićKupczak, Guba (72 min. Janjatović), StefanikGergel (58 min. Szeliga), Śpiączka (58 min. Kwantaliani)

Sędziował: B. Frankowski (Toruń), widzów 12 234