Derby nie dla tarnowianek

W meczu 21 kolejki I ligi siatkarki Grypy Azoty PWSZ Tarnów przegrały we własnej hali z zespołem Solnej Wieliczka 0:3. Po tej porażce tarnowianki spadły na ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów. W ostatniej kolejce fazy zasadniczej rozgrywek drużyna z Tarnowa zagra na wyjeździe w Gliwicach z AZS Politechnika Śląska.

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów nie sprostały ekipie  Wielicki w derbach Małopolski i przegrały 0:3.

Najwięcej emocji przyniosła pierwsza partia. Gospodynie wyszły na prowadzenie 5:3 i przez większość seta utrzymywały przewagę. Na tablicy pojawiały się wyniki 15:12, 20:17 i wreszcie 22:20. Wieliczanki w tym momencie rozpoczęły odrabianie strat, zdobyły dwa kolejne punkty, wyszły na prowadzenie i choć nie wykorzystały trzech piłek setowych, wygrały partię 27:25.

W drugim secie wyrównana walka trwała do stanu 9:10. Wówczas siatkarki w Wieliczki zdobyły kilka punktów przewagi. Tarnowianki odrobiły cześć strat, doprowadziły do wyniku 17:18, ale ponownie oddały inicjatywę i przegrały partię 20:25.

W trzecim secie przyjezdne poszły za ciosem. Od początku zdobyły przewagę, prowadziły 4:2, potem 8:4, 17:11, wreszcie 21:13. Pogubione tarnowianki zdobyły w tej partii zaledwie 15 punktów.

Po 21 rozegranych spotkaniach drużyna z Tarnowa zajmuje w tabeli ósmą lokatę z 29 punktami. W następnej kolejce tarnowianki wyjdą do Gliwic na mecz z AZS Politechnika Śląska.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Solna Wieliczka 0:3 (25:27, 20:25, 15:25)

Grupa Azoty: Szabó, Lewandowska, Pytel, Głaz, Stachowicz, Sieradzan-Minicz, Kaczyńska (libero) oraz: Grodzka, Podlasek, Matyszczak, Bodzęta, Sobczak, Świderska, Filipowicz