Dwie oferty na stworzenie systemu dla pasażerów

 Dwie oferty zostały złożone w przetargu na wykonanie kolejnych elektronicznych tablic świetlnych, podających realny czas przyjazdu autobusów przez tarnowskie ulice. Taka tablica od listopada 2016 roku działa na przystanku autobusowym przy ulicy Mickiewicza.

 

Dwie oferty zostały złożone w przetargu na wykonanie elektronicznych tablic świetlnych, podających realny czas przyjazdu autobusów pre Tarnów. System tablic z informacjami dla pasażerów tarnowskiej komunikacji miejskiej jest jednym z elementów projektu integracji transportu publicznego, który ma na celu usprawnienie funkcjonowania komunikacji publicznej i zwiększenie płynności ruchu samochodowego.

W ramach jego realizacji powstaną między innymi system roweru miejskiego, zintegrowane punkty przesiadkowe oraz centrum sterowania ruchem. Bardzo użytecznym dla pasażerów elementem projektu będzie sprawdzony już system informacji przystankowej, składający się z 50 elektronicznych tablic świetlnych, umieszczonych na przystankach komunikacji miejskiej i podających rzeczywisty czas przyjazdu autobusów na podstawie danych z GPS. Taka tablica działa już na przystanku Solidarności – Seminarium przy ulicy Mickiewicza.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rozstrzygnięcia przetargu oraz podpisania umowy z wyłonionym w przetargu na stworzenie systemu informacji, można się spodziewać już w marcu. Na wykonanie pierwszej części zamówienia, obejmującej zamontowanie 25 tablic, wykonanie do nich przyłączy oraz uruchomienia systemu, wykonawca będzie miał czas najpóźniej do września.

Koszt projektu integracji transportu publicznego w Tarnowie wynosi ponad 25,5 miliona złotych. 17,5 miliona pochodzi z przyznanej miastu dotacji unijnej.

26.02.2018
Komentarze:
antek: 26.02.2018
Wg mnie miasto szasta dużymi milionami na mało przydatne tablice. Zamiast tego , można by wydać te pieniądze np. na karty dla rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem. Jest tak już w wielu miastach. Tarnów staje się zaściankiem i nawet mu tablice elektroniczne nie pomogą. Ze zdziwieniem przeczytałem też dziś kandydatury PiS na prezydenta . PiS na własne życzenie przerżnie wybory w Tarnowie.
Jacek: 26.02.2018
Nie ma co wybrzydzać na co UE daje kasę, ale szczerze to bardziej by ruch usprawniły przejścia podziemne, lub kładki w okolicach np. dworca, CH Świt, Lwowskiej/Starodąbrowskiej, czy Starodąbrowskiej/Słonecznej... a napewno podniosły by bezpieczeństwo.
oset: 27.02.2018
zrobi się \"tymczasowe\" rondo na stałe i po problemie - zapewne tak uważają nasi włodarze.
anka: 27.02.2018
A propo co się dzieje z dawnym gospodarstwem przy Technikum Ogrodniczym w Tarnowie. Wiem, że bardzo chcieli wykupić te grunty pracownicy, ale im się nie udało, potem coś mówili o lotnisku i stacji meteorologicznej, ale miasto wydzierżawiło grunt rolnikowi. Teraz podobno mają tam budować osiedle, czy ktoś bliżej zna temat?
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |