Remis w Gdańsku

Po emocjonującym meczu 25. kolejki LOTTO Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował na wyjeździe z Lechią Gdańsk 2:2. Decydujący o remisie gol padł w doliczonym czasie gry. W następnej kolejce niecieczanie zagrają już 2 marca u siebie z Wisłą Płock.

Ważny punkt przywieźli z Gdańska piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, który remisowali wyjazdowy mecz ligowy z Lechią 2:2.

Pierwsze strzały na bramkę rywali oddali w tym spotkaniu niecieczanie. Lechia zagroziła bramce Bruk-Betu dopiero w 10 minucie, ale na przeszkodzie do zdobycia gola stawali bramkarze obydwu zespołów.

Wreszcie w 26 minucie po zagraniu Stefanika Roman Gergel uderzył z ostrego kąta, bramkarz odbił piłkę, która trafiła jeszcze w słupek i wpadła do siatki.

Kiedy wydawało się, że niecieczanie utrzymają korzystny wynik do przerwy, w 43 minucie, po faulu Toivio na Simeonie Sławczewie, arbiter podyktował dla gospodarzy rzut karny. Mocnym strzałem w środek bramki na gola zamienił ją Marco Paixao.

Od początku drugiej połowy inicjatywa należała do Lechii, jakby zdobyta przed przerwą bramka dodała im wiary w sukces. W 57 min po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Sławomira Peszki, Adam Chrzanowski skierował piłkę do siatki.

Niecieczanie mogli wyrównać w 70 minucie, ale po uderzeniu Guby piłka odbiła się od jednego  obrońców i trafiła w słupek. Do siatki Lechii trafił kilka minut później Stefanik, ale arbiter gola nie uznał, gdyż Słowak znajdował się na pozycji spalonej.

Na szczęście goście do końca walczyli o korzystny wynik i wyrównali w doliczonym czasie gry. W zamieszaniu bramkowym piłka trafiła do Joona Toivio, który z bliska pokonał Kuciaka.

Kolejny mecz ligowy czeka niecieczan już w piątek, 2 marca, kiedy to zagrają u siebie z Wisłą Płock.

Lechia Gdańsk -  Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:2 (1:1)

Bramki: M. Paixao (43 min. karny), Chrzanowski (56 min.) - Gergel (26 min.), Toivio (90 min.)

Żółte kartki: KuświkMucha, Grzelak

Bruk-Bet: MuchaMatei, Toivio, Putiwcew, Grzelak, Piątek (62 min. Jovanović),  Kupczak, GergelStefanik, Miković (62 min. Pawłowski), Śpiączka (70 min. Guba)

Sędziował: T. Kwiatkowski (Warszawa), widzów: 2 235