Gościnni niecieczanie

Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrał mecz 26 kolejki LOTTO Ekstraklasy z Wisłą Płock 1:2. Niecieczanie mają 25 punktów zdobytych w 26 spotkaniach. W następnej kolejce rywalem Bruk-Betu będzie Arka Gdynia.

Mimo szybko objętego prowadzenia piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza przegrali na własnym boisku z Wisłą Płock 1:2 w spotkaniu 26 kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Pierwsza bramka padła po błędzie jednego z obrońców Wisły, który stracił piłkę w okolicach własnego pola karnego. Doszedł do niej Gergel i choć jego strzał w sytuacji sam na sam obronił bramkarz gości to dobitka Stefanika linii pola karnego trafiła do siatki.

Minutę wcześniej swoją szansę mieli przyjezdni. Varela minął Jana Muchę, nie udało mu się jednak już oddać strzału.

W 26 minucie drugiego gola dla niecieczan mógł zdobyć Guba, uderzył jednak zbyt lekko i prosto w ręce bramkarza. W odpowiedzi na bramkę Bruk-Betu uderzał chwilę później Varela, ale jego strzał obronił nogami Mucha.

Drugą połowę rozpoczął strzałem na bramkę Wisły Gergel, gol jednak nie padł. Kilka minut później było już 1:1. Semir Stilić dobył gola „na raty”. Najpierw uderzył z linii pola karnego, ale piłkę wybił głową jeden z obrońców. Ta trafiła jednak ponownie pod nogi Bośniaka, który tym razem się nie pomylił. Piłka odbiła się od poprzeczki i spadła za linią bramkową.

W miarę upływu czasu inicjatywę przejmowali goście, który coraz częściej zagrażali bramce Bruk-Betu. W 82 minucie Stilić uderzył jeszcze w boczną siatkę, ale minutę później, po błędzie Toivo, sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Merebashvili.

Gospodarze mieli jeszcze szansę na wyrównanie, ale piłka po uderzeniu Śpiączki w 88 minucie trafiła w poprzeczkę.

Niecieczanie po 26 meczach pozostają z dorobkiem 25 punktów. W następnej kolejce czeka ich wyjazdowy pojedynek z Arką Gdynia.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Płock 1:2 (1:0)

Bramki: Stefanik (9 min. - Štilic (53 min.), Merebashvili (83 min.)

Żółte kartki: Toivio, Grzelak - Merebashvili, Furman, Dähne

Bruk-Bet: MuchaMatei, Toivio, Putiwcew, Grzelak, Jovanović (79 min. Purece) Kupczak, Guba (60 min. Miković), Stefanik, Pawłowski, Gergel (71 min. Śpiączka)

Sędziował: P. Gil (Lublin), widzów: 919