(Mało)polski Szlak Pamięci do końca marca

 Projekt „(Mało)polski Szlak Pamięci o Roku 1918” zainicjował wojewoda małopolski Piotr Ćwik z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Termin zgłoszeń do projektu przedłużony został do końca marca

 

Na terenie Małopolski realizowany jest projekt „(Mało)polski Szlak Pamięci o Roku 1918”, zainicjowany przez wojewodę Piotra Ćwika z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Termin zgłoszeń do projektu przedłużony został do końca marca.

- Chcemy wspólnie udokumentować wszelkiego rodzaju symbole odnoszące się do 11 listopada 1918 r. i przypominające o minionych już Świętach Niepodległości – począwszy od pomników i obelisków, poprzez okolicznościowe tablice, a skończywszy na księgach, albumach, a nawet zdjęciach. Zależy nam na tym, by pokazać, jak ważne były to rocznice dla społeczności lokalnych – mówi Paweł Gofron, koordynator projektu z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. - Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy. Prosimy o wskazanie Miejsc Pamięci o Roku 1918, które wpisały się w krajobraz dużych i małych miejscowości województwa małopolskiego.

Informacje należy przesyłać na adres: szlakpamieci@muw.pl do 31 marca.

03.03.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |