Nagrody dla najmłodszych plastyków

 W Tarnowie rozstrzygnięto VI Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Dzieckiem być...”, zorganizowany przez Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie, w tym roku pod hasłem „Płynie Wisła, płynie…”. Nagrody wręczono w trzech kategoriach wiekowych.

 

Rozstrzygnięto VI Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Dzieckiem być...”, zorganizowany przez Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie. Tegoroczna edycja konkursu związana była z Królową Polskich Rzek, ponieważ rok 2017 został ogłoszony Rokiem Rzeki Wisły. Konkurs został przeprowadzany w trzech kategoriach: „Maluch”, „Młodzik” i „Nastolatek”.

Na pierwszy etap konkursu nadesłano 364 prace z kilkudziesięciu szkół. Komisja Konkursowa wybrała najlepsze z nich, które zostały zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu.

Ich autorzy 6 lutego uczestniczyli w czterogodzinnych warsztatach w ZSP, podczas których pod kierunkiem artystów-nauczycieli wykonali pracę zgodną z tematyką konkursu. W czasie trwania warsztatów dla uczniów ich  nauczyciele wzięli udział w seminarium oraz warsztatach, prowadzonych przez nauczycieli ZSP.

Po zakończeniu warsztatów, Komisja Konkursowa wyłoniła wśród uczniów zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Ogłoszenie wyników oraz rozdanie dyplomów i nagród odbyło się 2 marca w Galerii Zespołu Szkół Plastycznych, podczas uroczystego wernisażu.

Wszystkim uczestnikom drugiego etapu konkursu wręczono pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, natomiast laureaci otrzymali cenne nagrody rzeczowe, ufundowane przez licznych sponsorów. Pierwsze miejsce w kategorii „Maluch” zajęła Emilia Drobot z Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. W kategorii „Młodzik” pierwsze miejsce zostało przyznane Marcelinie Kołacz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Bochni. W kategorii „Nastolatek” najlepsza okazała się natomiast Kinga Gancarz z Gimnazjum Dwujęzycznego w Tarnowie.

 04.03.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |