Dzień Kobiet w Centrach Zdrowia

 Badania, profilaktyka, instruktaż i relaks. Specjalną ofertę dla Pań z okazji Dnia Kobiet przygotowało Centrum Zdrowia Tuchów . Już można się rejestrować na poszczególne świadczenia.

 

W Dniu Kobiet w tuchowskim szpitalu rodzinnym można będzie wziąć udział w instruktażu z zakresu samobadania piersi. 8 marca o godzinie 12.00 w gabinecie E2 przedstawiona zostanie prezentacja na ten temat. Będą jej towarzyszyły: pogadanka i zajęcia praktyczne, wykorzystany zostanie manekin do nauki samobadania piersi. W tym samym miejscu już od godziny 10.00 prowadzone będą badania cytologiczne dla zainteresowanych pacjentek.

Natomiast otwarte drzwi pracowni mammograficznej czekają na pacjentki w godzinach od 11.20 do 15.00. Na te świadczenia można się rejestrować telefonując pod numer 14 65 35 101.

Ponadto zainteresowane panie będą mogły także, w godzinach od 10.00 do 14.00, oznaczyć poziom cukru we krwi oraz zmierzyć ciśnienie. Na te badania nie jest wymagana rejestracja. Można będzie także odwiedzać Porodówki Nowej Generacji w Tuchowie i Dąbrowie Tarnowskiej.

W Centrum Zdrowia Wierzchosławice, w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej na zainteresowane panie czeka pakiet zabiegów relaksacyjnych. Przy rejestracji pod numerem 146 522 961 będą mogły wybierać spośród wirowych masaży rąk lub nóg oraz drenażu limfatycznego. Ten ostatni zabieg to nowość - polegają na masażu uciskowym, który usprawnia krążenie limfy i płynów tkankowych. Wśród wskazań dla takich masaży wymieniane są:  niewydolność żylna, zespół cieśni nadgarstka, przewlekłe obrzęki, choroba zwyrodnieniowa stawów, dna moczanowa, otyłość oraz zaburzenia troficzne skóry.

Kobiety, które nie będą mogły osobiście wziąć udziału w proponowanych świadczeniach będą mogły się zapoznać z prezentacją na temat samobadania piersi na profilu Centrum Zdrowia Tuchów w portalu Facebook i na stronie internetowej spółki.

Natomiast już teraz panie mogą korzystać z Poradnika dla przyszłych mam, powstałego dzięki zaangażowaniu doświadczonych pracowników i współpracowników spółki, w partnerstwie z portalem MamawTarnowie.pl. Teksty zawarte w poradniku pozwalają łatwiej przejść ciążę. Pomagają też w pozyskaniu informacji na temat samego porodu. Nie brakuje tutaj również podstawowych zasad pielęgnacji dziecka, popartych bogatym doświadczeniem pracowników. Są wskazówki, dotyczące odżywiania. Można się też dowiedzieć, co zrobić, by po okresie połogu łatwiej powrócić do formy.

04.03.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |