Smutny mecz w Piekarach Śląskich

Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów przegrali mecz ligowy w Piekarach Śląskich 29:38. Tarnowianie stracili przodownictwo w tabeli I ligi na rzecz AZS AWF Biała Podlaska. W następnej kolejce do Tarnowa przyjedzie zespół z Legnicy.

Szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów doznali druzgocącej porażki 29:38 w ligowym meczu z Olimpią MEDEX Piekary Śląskie. Chyba nikt nie spodziewał się takiego przebiegu spotkania.

Wyrównana walka trwała do stanu 3:3. Później gospodarze zyskali przewagę, którą systematycznie powiększali aż do 11 bramek na koniec pierwszej połowy. W ten sposób mecz został praktycznie rozstrzygnięty już przed przerwą.

W  drugiej połowie tarnowianie zagrali lepiej, starali się odrabiać straty, ale udało im się w niewielkim stopniu – drugą połowę wygrali różnicą dwóch bramek.

Po tej porażce zespół z Tarnowa stracił prowadzenie w tabeli na rzecz AZS Biała Podlaska. Obydwie  drużyny mają po rozegraniu 18 spotkań po 42 punkty. W następnej kolejce SPR zagra u siebie z zespołem z Legnicy.

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie – SPR PWSZ Tarnów 38:29 (19:8)

Bramki dla SPR: Sanek 5, Dutka 4, Misiewicz 4, Kubisztal 4, Jewuła 3, Drobiecki 2, Kowalik 2, Niemiec 2, Frycz 1, Mogielnicki 1, Nowak 1