Miła niespodzianka w Kaliszu

Siatkarki Grupy Azoty PWS Tarnów rozegrały w Kaliszu dwa mecze ćwierćfinałowe play-off I ligi siatkówki. Jeden  nich zakończył się wygraną tarnowianek, co stawia je w dobrej sytuacji przed kolejnymi spotkaniami w Tarnowie. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Po dwóch meczach ćwierćfinału play-off I ligi siatkarek zespół Grupy Azoty PWSZ Tarnów remisuje z Energą MKS Kalisz 1:1. Obydwa spotkanie były zacięte i rozstrzygnęły się po pieciosetowej walce.

W sobotę pierwszą partię gospodynie wygrały gładko, do 13. W drugiej, bardziej wyrównanej, mimo prowadzenia tarnowianek 19:17, również lepsze okazały się siatkarki z Kalisza wygrywając 25:20.

Losy meczu odwróciły się jednak w kolejnych setach. W trzecim zespół z Tarnowa od początku prowadził i zwyciężył do 16. W kolejnym to kaliszanki prowadziły 21:20 i przegrały 21:25. W decydującej partii wyrównana walka trwała do stanu 9:9. Później tarnowianki przejęły inicjatywę i pozwoliły zdobyć rywalkom już tylko jeden punkt.

Niedzielny mecz wyglądał dokładnie odwrotnie. To tarnowianki prowadziły w setach 2:0 i pozwoliły sobie odebrać zwycięstwo.

W pierwszej partii gospodynie prowadziły 24:21 i przegrały 24:26. W drugim secie tarnowianki prowadziły już 19:11, straciły część przewagi, ale „dowiozły” wygraną 25:20.

Trzeciego seta kaliszanki rozpoczęły od prowadzenia 10:2 i wygrały do 14. Czwarta partia także toczyła się pod dyktando gospodyń, które cały czas utrzymywały kilkupunktową przewagę, a ostatecznie wygrały do 16. W tie-breaku tarnowianki prowadziły 7:6, szybko jednak straciły trzy kolejne punkty i tej straty nie udało się już odrobić.

Energa MKS Kalisz – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 2:3 (25:13, 25:20, 16:25, 21:25, 10:15)

PWSZ: Szabó, Lewandowska, Pytel, Podlasek, Bodzęta, Stachowicz, Filipowicz (libero) oraz Kaczyńska (libero), Matyszczak, Sieradzan-Minicz, Głaz, Grodzka, Świderska, Sobczak

PWSZ: Grodzka, Szabó, Pytel, Głaz, Matyszczak, Sieradzan-Minicz, Kaczyńska (libero) oraz LewandowskaFilipowicz (libero), Stachowicz, Podlasek, Bodzęta, Sobczak, Świderska