Tarnowski teatr na Dzień Kobiet

 Komedia „W pokoju obok" oraz spektakl muzyczny „Bądź taka, nie bądź taka" z nowymi aranżacjami największych przebojów z repertuaru Kory i zespołu Maanam, w wykonaniu Karoliny Gibki,  to propozycje na wieczór w teatrze w Dniu Kobiet. Na spektakle grane w dniu 8 marca bilety kosztują 15 złotych.

 

„W pokoju obok" to zabawna,  niepozbawiona istotnych tematów sztuka, w reżyserii Łukasza Gajdzisa, nominowana do prestiżowej Tony Awards i nagrody Pulitzera. Dwie pary, dwie miłości i... dwa problemy. Sarah Ruhl, amerykańska dramatopisarka, przeniosła się w przeszłość i opisała kłopoty dwóch małżeństw na początku ery elektryczności. Szokiem dla dziewiętnastowiecznych bohaterów jest jednak nie tylko zamiana światła świecy na światło żarówki, ale przede wszystkim nowy język mówienia o swoich uczuciach i seksualności. Katalizatorem zmiany jest elektryczny przyrząd, którym doktor Givings będzie leczył swoje pacjentki... Wystąpią: Matylda Baczyńska, Karolina Gibki, Kinga Piąty, Kamila Ścibiorek, Monika Wenta, Piotr Hudziak, Piotr Niedojadło ( gościnnie), Jerzy Pal, Ireneusz Pastuszak. Tarnowski teatr zaprasza 8, 10 i 11 marca, o godzinie 18.00
Kolejna propozycja to spektakl muzyczny „Bądź taka, nie bądź taka", na który składają się nowe aranżacje największych przebojów z repertuaru Kory i zespołu Maanam w wykonaniu Karoliny Gibki, która w wizualizacjach filmowych wciela się w rolę legendarnej wokalistki. Na scenie towarzyszy jej gitarzysta Jakub Mitoraj. W spektaklu usłyszmy m. in.: „Stoję, stoję, czuję się świetnie", „Bądź taka, nie bądź taka", „Oddech szczura", „Ta noc do innych jest niepodobna", „Jesteśmy ze stali", „Taczi, tacz", „Nocny Patrol", „Boskie Buenos". Spektakl w reżyserii Joanny Satanowskiej to nie tylko opowieść o jednej z najbardziej barwnych postaci polskiej sceny muzycznej, ale także o godnej naśladowania postawie niezłomności, bezkompromisowości i konsekwencji w walce z przeciwnościami losu, systemem i politycznymi naciskami oraz własnymi słabościami. Scenariusz powstał na podstawie książki „Kora, Kora. A planety szaleją” Kamila Sipowicza (Wydawnictwo Agora S.A., wydanie III na podstawie książki Olgi Jackowskiej i Kamila Sipowicza „Kora i Maanam. Podwójna linia życia” z 1998 r.) Spektakl obejrzeć będzie mona na małej scenie teatru 10 i 11 marca, o godzinie 20.00.

Na spektakle grane w dniu 8 marca bilety kosztują 15 złotych.

Fot. Paweł Topolski

07.03.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |