Tarnowianie w Biegu Piastów

 Na Polanie Jakuszyckiej rozegrany został kolejny festiwal biegów narciarskich. W tegoroczna edycji ,,Biegu Piastów" startowało równie 12 osób, członków Stowarzyszenia Sportowego „Sokół Tarnów”.

 

Jak co roku na Polanie Jakuszyckiej rozgrywany był festiwal biegów narciarskich. Zaliczany do prestiżowej serii Worldloppet. Tegoroczna edycja ,,Biegu Piastów" była rozgrywana w niełatwych warunkach śniegowych. Stanowiły one nie lada wyzwanie zarówno dla startujących profesjonalistów jak i amatorów ze względu ujemne temperatury dochodzące do -17 C.
W zmaganiach pasjonatów biegówek z 31 krajów uczestniczyli również członkowie Stowarzyszenia Sportowego „Sokół Tarnów”. W trzydniowych zmaganiach biegowych tarnowianie startowali w  biegach w stylu klasycznym i dowolnym na dystansach: 7, 12, 25, 30 i 50 km. Na listach startowych znalazło się w sumie 12 osób  Tarnowa - Sabina Ciochoń, Włodzimierz Szymura, Roman Zając, Marek Sadko, Bogdan Banaś, Krzysztof Czarniga, Wiesław Florek, Leszek Kokoszka, Wojciech Olszówka, Witold Trojak, Łukasz Bień i Maciej Szymura.

Pomimo trudności związanych z prawidłowym doborem smarowania nart, wszyscy tarnowianie osiągnęli metę w dobrej kondycji, w większości poprawili swoje rezultaty i zajęli wysokie miejsca w klasyfikacji wiekowej i branżowej. Szczególnie dobrze zaprezentowali się stali bywalcy tej imprezy - Bogdan Banaś, Wiesław Florek, Leszek Kokoszka i Witold Trojak.

Dodatkową motywacją dla startujących na królewskim dystansie 50 km, była rywalizacja z czołówką biegaczy europejskich.  Na tym dystansie Stowarzyszenie Sportowe „Sokół Tarnów” miało trzech zawodników: Wiesława Florka , Łukasza Bienia i Macieja Szymurę.

07.03.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |