Bezpłatne zajęcia terapeutyczne

 Dzieci z zespołem Downa oraz dzieci i młodzież z wadą słuchu mogą liczyć na specjalistyczne bezpłatne zajęcia rehabilitacyjne i terapeutyczne. Warunkiem jest zameldowanie na terenie Tarnowa i posiadanie aktualnej dokumentacji medycznej.

 

Dwa zadania z zakresu zdrowia publicznego będzie realizowało na zlecenie tarnowskiego samorządu Stowarzyszenie Ich Lepsze Jutro.

- Rozpoczął się nabór do obu projektów. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń – wyjaśnia prezes Stowarzyszenia Krzysztof Drwal. Zapisy są prowadzone telefonicznie pod numerem 14 639 09 09.

Uczestnicy projektu dla osób z zespołem Downa mogą liczyć na zajęcia z logopedą, fizjoterapeutą oraz pedagogiem specjalnym.

Z kolei dla dzieci z wadą słuchu przygotowano zajęcia z psychologiem, logopedą, fizjoterapeutą i terapeutą integracji sensorycznej. Rodzice otrzymają również zalecenia do pracy z dzieckiem w domu.

Oferta jest skierowana wyłącznie do dzieci zameldowanych na terenie Tarnowa. Przed rozpoczęciem zajęć z projektu należy przedłożyć orzeczenie o niepełnosprawności, a dzieci z wadą słuchu – zaświadczenie lekarskie o konieczności prowadzenia zajęć.

Oba zadania są współfinansowane z budżetu miasta Tarnowa.

08.03.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |