Wszystko jasne w lidze futsalu

 Dobiegły końca rozgrywki ekstraklasy Tarnowskiej Ligi Futsalu Pawłowski Sport. Mistrzowski tytuł wywalczył zespół Lumaro Elbud. Ekstraklasę opuszcza Control Process Luxtorpeda, a drużyny (B)oca Czemarol i Biała Gwiazda grać będą w spotkaniach barażowych o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

Zespoły grające w ekstraklasie Tarnowskiej Ligi Futsalu Pawłowski Sport rozegrały 18, ostatnią kolejkę spotkań.

Najistotniejszą niewiadomą przed ostatnimi meczami była kwestia tytułu mistrzowskiego, na który szansę miały jeszcze ekipy Lumaro Elbud i Sportmossimo.pl Grabówka. Ostatecznie mistrzostwo wywalczyła ta pierwsza drużyna, pieczętując tytuł efektownym zwycięstwem 11:0 nad Topicar Auto Części. Wygrana pozwoliła utrzymać jednopunktową przewagę nad najgroźniejszym rywalem.

Sportmossimo.pl Grabówka także wygrała swój mecz z Grupą Azoty PROREM 6:4, choć rywale prowadzili już 3:0. W efekcie obydwa zespoły uzupełniły miejsca na podium.

Szeregi ekstraklasy opuszcza wycofany już wcześniej z rozgrywek zespół Control Process Luxtorpeda. W przyszłym sezonie w ich miejsce grać będzie ekipa Zakładów Mechanicznych.

(B)oca Czemarol i Biała Gwiazda rywalizować będą w spotkaniach barażowych z najlepszymi zespołami z niższej klasy. Baraże rozegrane zostaną już 12 marca.

09.03.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |