Do przerwy 0:3

Piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza przegrali w Gdyni z Arką 0:4 w meczu kończącym 27 kolejkę LOTTO Ekstraklasy. Niecieczanie zajmują w tabeli 15 lokatę z 25 punktami. W następnym meczu rywalem Bruk-Betu będzie 17 marca Pogoń Szczecin.

Piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza nie mogą przełamać fatalnej passy. Tym razem przegrali w Gdyni z Arką 0:4 na zakończenie 27 kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Być może mecz potoczyłby się inaczej gdyby Gutkovskis nie spudłował w 5 minucie z kilku metrów do pustej bramki. Okazja została jednak zmarnowana, a z czasem do głosu doszli gospodarze.

Pierwszy gol dla Arki padł w 22 minucie. Zbozień został sfaulowany w polu karnym przez Mikoviča i sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Szwoch.

W 30 minucie było 2:0. Z prawej strony boiska Zarandia dośrodkował w pole karne, a uderzeniem głową z narożnika pola bramkowego Muchę pokonał Jurado.

Arka nie zwalniała tempa, a zespół z Niecieczy jakby nie istniał na boisku. W 34 minucie Szwoch podał do Jankowskiego, z interwencją nieco spóźnił się Putiwcew, a piłkarz Arki płaskim strzałem po ziemi zdobył trzeciego gola.

Gospodarze mieli jeszcze przed przerwą przynajmniej dwie okazje do zdobycia kolejnych bramek, ale w obydwu przypadkach świetnie spisał się Jan Mucha. Goście odpowiedzieli wreszcie tuż przed przerwą uderzeniem głową Gutkovskisa, skutecznie jednak interweniował bramkarz Arki.

Po przerwie gospodarze kontrolowali przebieg gry, ale niecieczanie mieli kilka okazji do poprawy wyniku. Bodaj najlepszą zmarnował w 58 minucie Gutkovskis, gdy w polu karnym nie sięgnął piłki podawanej przez Gergela. Goście starali się, grali jednak zbyt nerwowo, śpiesząc się w sytuacjach, gdy należało wykazać się raczej spokojem i koncentracją.

Goście bramki nie dobyli, tymczasem na kwadrans przed końcem meczu po raz kolejny do siatki trafili gdynianie. Rozpędzony Piesio wbiegł z piłką w pole karne i mimo asysty aż trzech obrońców mocnym strzałem po ziemi zdobył bramkę.

Niecieczanie po tej porażce mają 25 punktów zdobytych w 25 spotkaniach i zajmują w tabeli przedostatnią pozycję. W następnej kolejce, 17 marca, zagrają na własnym boisku z Pogonią Szczecin.

Arka Gdynia - Bruk-Bet Termalica 4:0 (3:0)

Bramki: Szwoch (22 min. karny), Jurado (30 min.), Jankowski (35 min.), Piesio (76 min.)

Żółte kartki: Nalepa, Szwoch - Miković, Putiwcew

Bruk-Bet: MuchaMaksimenko (46 min. Pawłowski) , Matei, Toivio, Putiwcew, Szeliga, Kupczak, Piątek, Miković, Stefanik (65 min. Iancu), Gergel, Gutkovskis (75 min. Guba)

Sędziował: K. Jakubik (Siedlce), widzów: 4546