Olimpiada pod egidą ZUS

 W dniu 16 marca odbędzie się drugi etap olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Na szczeblu wojewódzkim w Małopolsce rywalizować będą trzyosobowe reprezentacje z 22 szkół. Najlepsi w poszczególnych województwach awansują do finału w Warszawie.

 

Znamy już 321 zespołów, które 16 marca będą się zmagać w drugim, wojewódzkim etapie olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Z 30 tysięcy  uczniów, którzy przystąpili do konkursu, pozostało 963 najlepszych.

W województwie małopolskim w pierwszym etapie udział wzięło 2 839 uczestników z 94 szkół ponadgimnazjalnych. Do etapu wojewódzkiego się 22 szkoły. Są tej grupie m.in. uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie, Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni,  I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach i Zespołu Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych w  Tarnowie.

Drugi etap to rywalizacja zespołowa trzyosobowych reprezentacji szkół. 16 najlepszych drużyn z całej Polski będzie walczyć w finale w Warszawie. Dołączą do nich cztery zespoły, które otrzymają od organizatorów „dzikie karty”, przyznawane za bardzo wysokie wyniki w drugim etapie.

Do zdobycia są nagrody rzeczowe (laptopy, tablety, czytniki e-booków) oraz indeksy i preferencyjne warunki w rekrutacji na uczelnie.

13.03.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |