Rewitalizacja parku

 W Tarnowie rozpoczęła się rewitalizacja Parku Strzeleckiego. Założony w XIX wieku  park ma w ciągu kilku miesięcy odzyskać ma pierwotny charakter i historyczny wygląd. Park Strzelecki przez cały czas będzie dostępny dla mieszkańców. Na krótki czas wyłączone z użytkowania zostaną tylko te miejsca, w których prowadzona będzie rozbiórka alejek czy cięcia drzew. Całość prac kosztować ma dziewięć milionów złotych.

 

Rozpoczęła się rewitalizacja Parku Strzeleckiego w Tarnowie. Dzięki niej zabytkowy park odzyska pierwotny charakter i historyczny wygląd. Prace zostaną wykonane zgodnie z projektem, zaakceptowanym przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Projekt przewiduje między innymi nasadzenia nowych roślin, renowację mauzoleum generała Bema, modernizację fontanny i stawu, remont i oświetlenie alejek, które zostaną rozebrane, a potem ułożone na nowo z jednakową nawierzchnią. W miejscu dawnej strzelnicy powstanie Sensoryczny Ogród Sztuk.

W ciągu wielu lat Park Strzelecki całkowicie zatracił swój pierwotny charakter. Obecnie posadzonych zostanie ponad 1200 drzew i krzewów, a już istniejący drzewostan przejdzie pielęgnację. W parku posadzonych zostanie również około 150 tysięcy bylin.

W czasie prac Park Strzelecki będzie dostępny dla mieszkańców. Okresowo, dla bezpieczeństwa i wygody spacerowiczów, wyłączone z użytkowania zostaną tylko te miejsca, w których prowadzona będzie rozbiórka alejek czy pielęgnacyjne cięcia drzew.

Trwają również prace w ogródku jordanowskim w Parku Strzeleckim. Plac zabaw zostanie wyremontowany, będzie miał nową nawierzchnię, nowe alejki i nowe urządzenia do zabawy. Koszt prac to około 1,8 miliona złotych. Zgodnie z umową, zawartą z wykonawcą, prace zakończą się w połowie maja.

Całość prac kosztować ma ponad dziewięć milionów złotych, z czego 4,9 miliona zostało przyznane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Zgodnie z planem rewitalizacja Parku Strzeleckiego ma potrwać do listopada tego roku.

14.03.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |