Cenna wygrana koszykarzy

Koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów na drugim miejscu zakończyli rozgrywki rundy zasadniczej III ligi koszykówki. W kwietniu tarnowianie zagrają w barażowym turnieju półfinałowym o awans do II ligi.

Wyjazdowym zwycięstwem ze Skawą Wadowice zakończyli rozgrywki III ligi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. Dzięki tej wygranej tarnowianie zajęli drugie miejsce w lidze. Teraz czeka ich start w barażowym turnieju półfinałowym o awans do II ligi, który rozegrany zostanie w dniach od 13 do15 kwietnia.

Koszykarze MUKS 1811 Unii pojechali do Wadowic bez Dawida Szewczyka i Jacka Sulowskiego. Brak tych zawodników spowodował, że tarnowianom bardzo trudno było wejść w mecz. Efekt tego był taki, że po pierwszej kwarcie przegrywali różnicą sześciu punktów. W drugiej kwarcie trener tarnowianie przejęli inicjatywę i do przerwy prowadzili 30:29.

W drugiej połowie cały czas trwała zacięta walka, a końcówka spotkania dostarczyła ogromnych emocji. Na 30 sekund przed końcem na tablicy widniał wynik 62:62. Mateusz Piska trafił za trzy punkty, ale w odpowiedzi gospodarze doprowadzili do kolejnego remisu. O wygranej tarnowian przesądził kolejny rzut, oddany na trzy sekundy przed zakończeniem spotkania przez Michała Skowrona.

Skawa Wadowice - MUKS 1811 Unia Tarnów 65:68 (14:8, 15:22, 19:20, 17:18)

MUKS 1811 Unia: Skowron 20, Niemczura 16, Badełek 8, Piska 8, Zaczkiewicz 8, Bogusz 4, Stawarski 4, Niepsuj 0