Fatalna druga połowa

Ligowa sytuacja zespołu z Niecieczy staje się coraz mniej ciekawa. Nie poprawiło jej spotkanie 28 kolejki, w którym niecieczanie przegrali u siebie z Pogonią Szczecin 2:4. Termalica Bruk-Bet zajmuje w tabeli przedostatnie, 15 miejsce, z 25 punktami zdobytymi w 28 meczach. W następnej kolejce ekipa z Niecieczy podejmować będzie Cracovię.

Piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza przegrali bardzo ważny dla układu tabeli mecz z Pogonią Szczecin 2:4. O wyniku przesądziła przede wszystkim druga połowa, w której niecieczanie stracili trzy gole.

Goście prowadzili od 21 minuty, po pięknym uderzeniu z przeszło 20 metrów z rzutu wolnego Spasa Deleva. Piłkarz Pogoni przerzucił piłkę nad murem i trafił w róg bramki gospodarzy.

Po stracie bramki niecieczanie nie stracili animuszu i ju kilka minut później doprowadzili do wyrównania. Po indywidualnej akcji Miković podał do Romana Gergela, który w sytuacji sam na sam uderzeniem w długi róg pokonał Załuskę.

Po następnych kilku minutach było już 2:1 dla Bruk-Betu. W 36 min Szymon Pawłowski ograł obrońców i bramkarza gości, po czym mocnym strzałem skierował piłkę do siatki. Trzy minuty później powinna paść trzecia bramka dla gospodarzy. Gergel ponownie ograł bramkarza Pogoni, strzelił do pustej bramki, robił to jednak na tyle słabo, że piłkę zdążył jeszcze dogonić Murawski i i wybił ją sprzed linii bramkowej.

W drugiej połowie niecieczanie zagrali fatalnie i stracili trzy gole. Dwa  nich padły w odstępie kilku minut, po stałych fragmentach gry – rzucie wolnym i rzucie rożnym. W 53 min po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Lasha Dvali doprowadził do wyrównania, w 59 min ponownie wpisał się na listę strzelców.

Bruk-Bet mógł jeszcze wyrównać w 66 minucie, gdy w sytuacji sam na sam z bramkarem znalazł się Pawłowski. Piłkarz gospodary uderzył jednak zbyt słabo i gol nie padł. W 80 min Delev mocnym strzałem z linii pola karnego zdobył kolejną bramkę dla Pogoni.

Po tej porażce Bruk-Bet zadomowił się w strefie spadkowej, zajmuje w tabeli 15, przedostatnią lokatę z 25 punktami zdobytymi w 28 meczach. W 29 kolejce spotkań LOTTO Ekstraklasy, 31 marca, niecieczanie podejmą Cracovię.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Pogoń Szczecin 2:4 (2:1)

Bramki: Gergel (29 min.), Pawłowski (36 min.) - Delev 2 (21 i 80 min.), Dvali 2 (53 i 59 min. )

Żółte kartki: Grzelak, Piątek - Piotrowski, Drygas, Załuska

Bruk-Bet: Mucha - Szeliga, GrzelakKupczak, Miković (78 min. Śpiączka), Jovanović, Piątek, Gergel, Stefanik (68 min. Iancu), Pawłowski (68 min. Guba), Gutkovskis

Sędziował: J. Przybył Kluczbork), widzów: 1 253