Nowa poradnia na Pogórzu

 W Olszynach od 26 marca działać będzie poradnia stomatologiczna prowadzona przez Centrum Zdrowia Tuchów. Placówka rozpocznie działalność na zasadach komercyjnych, a rozstrzygnięcie w kwestii finansowania świadczeń przez NFZ nastąpić ma w maju.

 

Mieszkańcy okolic Olszyn będą mieli łatwiejszy dostęp do opieki dentystycznej na wysokim poziomie. Centrum Zdrowia Tuchów uruchamia tam Poradnię Stomatologiczną. Od 26 marca w budynku nr 554 będzie ona działać na zasadach komercyjnych -  rejestracja pod nr tel. 795 595 168. Spółka medyczna wystąpiła jednocześnie do Narodowego Funduszu Zdrowia o przyznanie kontraktu na realizowane tam świadczenia.

Koszty remontu związanego z adaptacją pomieszczeń poniosły władze gminy Rzepiennik Strzyżewski. Centrum Zdrowia Tuchów wzięło na siebie wyposażenie poradni w nowoczesny sprzęt i narzędzia.

Budynek został także przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dla pacjentów z ograniczeniami ruchowymi powstał  specjalnie zaprojektowany węzeł sanitarny. W palecie dostępnych świadczeń, które będą realizowane w nowej poradni znalazły się: stomatologia zachowawcza, protetyka czy usuwanie zębów w znieczuleniu miejscowym.

Poradnia jest także przygotowana do leczenia dzieci i młodzieży, a gabinet zyskał formę przyjazną dla najmłodszych. Przewidziano tam możliwość przeprowadzenia zajęć nauki higieny jamy ustnej.

Świadczeń w Olszynach, na początek w poniedziałki w godzinach 10.00 – 13.00, udzielać będzie lek. dent. Katarzyna Witek.

Rozstrzygnięcie dotyczące finansowania świadczeń przez Narodowy Fundusz Zdrowia ma zapaść 18 maja.

21.03.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |