Pisankowy desant w Tarnowie

 Już po raz trzeci najmłodsi tarnowianie oraz seniorzy udekorują pisankami Tarnów. Ponad trzy tysiące wykonanych przez dzieci pisanek ozdobi ulicę Wałową, plac Sobieskiego, Rynek oraz skwer na rogu ulic Mickiewicza i Piłsudskiego, przed Urzędem Miasta. Akcja rozpocznie się 26 marca o godzinie 13.00.

 

Podobnie jak przed rokiem w okresie Świąt Wielkanocnych ulicę Wałową ozdobią kolorowe pisanki wykonane przez najmłodszych tarnowian. Punkt kulminacyjny akcji „Pisankowy Desant” zaplanowany jest w poniedziałek, 26 marca, na tarnowskim deptaku od godziny 13.00.
W wydarzeniu weźmie udział  ponad dwa tysiące dzieci. W pomoc przy dekorowaniu włączy się młodzież z XVI LO im. Armii Krajowej oraz tarnowscy strażnicy miejscy.
Od ubiegłego roku do pisankowej akcji włączają się także tarnowscy seniorzy. Za ich sprawą kolorowe jajka zawisną przy placu Sobieskiego, na północnej stronie Rynku oraz na drzewach tarniny na  skwerku przed Urzędem Miasta.    
W razie niepogody wydarzenie zostanie przeniesione na inny termin. Organizatorzy zapraszają również wszystkich, którzy chcą się przyłączyć do tej akcji, przynosząc swoją pisankę.

23.03.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |