Darmowe szczepienia przeciw pneumokokom

 Rozpoczęła się ogólnopolska akcja dobrowolnego szczepienia przeciw pneumokokom dla dzieci z roczników 2013-2016. Bezpłatne szczepienia trwają od 20 marca do 29 czerwca. Ostateczny termin kwalifikacji dziecka do szczepienia minie 20 kwietnia.

 

Rozpoczęła się ogólnopolska akcja szczepienia przeciw pneumokokom. Akcja jest skierowana do dzieci do ukończenia piątego roku życia, które nie podlegają obowiązkowi szczepień oraz nie zostały wcześniej zaszczepione. Szczepienie jest dobrowolne i nieodpłatne.

Szczepienie składa się z dwóch dawek podawanych w odstępie co najmniej dwóch miesięcy. W związku z tym, że należy przyjąć dwie dawki szczepionki, 20 kwietnia mija ostateczny termin kwalifikacji dziecka do szczepienia przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.

Akcja została zainicjowana przez Ministra Zdrowia we współpracy z Państwową Inspekcją Sanitarną. Za dystrybucję szczepionek oraz kwestie merytoryczne odpowiedzialni są państwowi wojewódzcy inspektorzy sanitarni.

Szczegółowych informacji o szczepieniach udzielają lekarze podstawowej opieki zdrowotnej, w przychodniach, które mają podpisane kontrakty z NFZ, oraz powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne.

24.03.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |