Promesy na budowę dróg

 Wojewoda małopolski wręczył przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego województwa małopolskiego promesy na dofinansowanie zadań w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Do małopolskich samorządów trafiło ponad 57 milionów złotych.

 

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik wręczył przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego województwa małopolskiego promesy na dofinansowanie zadań w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. - Przekazane gminom i powiatom środki finansowe zwiększą bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz dostępność komunikacyjną Małopolski. Wpłynie to z całą pewnością na atrakcyjność inwestycyjną i turystyczną województwa. Właśnie z perspektywy Małopolski widać, jak istotne są działania inwestycyjne ukierunkowane zarówno na ten główny „ruszt” drogowy, jak i na drogi lokalne. Życzę przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego szybkiej realizacji inwestycji – tak, aby mogły one dobrze służyć Małopolanom – mówił wojewoda Piotr Ćwik.

Na zadania wnioskowane przez jednostki samorządu terytorialnego województwa małopolskiego zostały przyznane środki w wysokości ponad 57 mln zł, z czego ponad 28,6 mln na drogi powiatowe i ponad 28,6 mln na drogi gminne.

Efektem prac inwestycyjnych będzie przebudowa, budowa lub remont ponad 74 km dróg, 12 zadań dotyczących dróg powiatowych i 24 dotyczące dróg gminnych.

Foto: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

24.03.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |