Nieudana inauguracja

Piłkarze Unii Tarnów rozpoczęli wiosenną rundę rozgrywek od porażki na własnym boisku z Podhalem Nowy Targ 1:3. Tarnowianie mają 16 punktów zdobytych w 18 spotkaniach i zajmują w tabeli III ligi 14 lokatę. 31 marca Unia zagra na wyjeździe z Podlasiem Biała Podlaska.

Piłkarze Unii Tarnów nie sprostali w meczu ligowym Podhalu Nowy Targ, przegrywając 1:3. Spotkanie rozpoczęło się od kontuzji Łukasza Jamroga, który po kilku minutach gry musiał opuścić boisko i został odwieziony do szpitala.

Najwięcej emocji kibice przeżywali w końcówce pierwszej połowy. Najpierw efektownym uderzeniem z dystansu Krystian Popiela dał gospodarzom prowadzenie, a chwile później po rzucie rożnym i wybiciu piłki prze bramkarza, strzałem zza linii pola  karnego wyrównał Ligienza.

W drugiej połowie tarnowianie częściej atakowali, ale goście skutecznie się bronili i wyprowadzali groźne kontry, które pozwoliły im zdobyć dwa kolejne gole.

Najpierw, w 57 minucie, celnie uderzył głową Kuźma po zagraniu Nawrota, a kilka minut później, po faulu Więcka, sędzia podyktował rzut karny dla Podhala. Skutecznym strzelcem okazał się tym razem Michał Nawrot.

Po 18 rozegranych meczach zespół z Tarnowa ma 16 punktów i zajmuje w tabeli III ligi 14 lokatę. W sobotę, 31 marca, tarnowianie zagrają na wyjeździe z sąsiadem w tabeli, Podlasiem Biała Podlaska.

Unia Tarnów – Podhale Nowy Targ 1:3 (1:1)

Bramki: Popiela (44 min.) - Ligienza (45 min.), Kuźma (57 min.), Nawrot (66 min. karny)

Żółte kartki: Hebda, Banek, Więcek - Barbus, Ligienza, Piwowarczyk

Unia: Banek - Jamróg (7 min. Witek), Bartkowski, Więcek, Węgrzyn (86 min. Nytko), Zawrzykraj, Hebda (86 min. Ściślak), Popiela (70 min. Wardzała), Tyl, Biały, Lubera (80 min. Bachara).

Sędziował: Ł. Szczołko (Lublin), widzów: 250