Efektowna wygrana

W pierwszym meczu rywalizacji o miejsca 5-8 w I lidze siatkówki kobiet Grupa Azoty PWSZ Tarnów wyraźnie pokonała Jokera Świecie 3:0. Drugie spotkanie zostanie rozegrane za dwa tygodnie w Świeciu. Do zwycięstwa potrzebne są dwie wygrane, więc ewentualny trzeci również rozegrany zostanie w Świeciu.

Od efektownej wygranej rozpoczęły rywalizację o piąte miejsce w I lidze siatkówki zawodniczki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Tarnowianki pokonały na własnym parkiecie Jokera Świecie 3:0.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia tarnowianek 3:0. Gospodynie systematycznie powiększały przewagę, prowadziły 9:4, 13:6 i 16:9, by ostatecznie wygrać seta do 17.

W drugiej partii walka punkt za punkt trwała do stanu 5:5. Tarnowianki zaczęły zdobywać przewagę dopiero od stanu 12:12. Pierwszą piłkę setową gospodynie miały przy stanie 24:22, a partia zakończyła się ostatecznie dwupunktową wygraną zespołu z Tarnowa.

W trzecim secie gospodynie znowu szybko wywalczyły kilkupunktową przewagę (7:3), kontrolowały przebieg gry, wygrywając partię i całe spotkanie.

Rywalizacja  pomiędzy zespołami z Tarnowa i Świecie odbywa się do dwóch zwycięstw. Kolejny mecz rozegrany zostanie 7 kwietnia w Świeciu. Gdyby do wyłonienia zwyciężczyń potrzebne był trzecie spotkanie, zaplanowano je także w Świeciu w dniu 8 kwietnia.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Joker Mekro Energoremont Świecie 3:0 (25:17, 25:23, 25:19)

Grupa Azoty: Grodzka, Szabó, Lewandowska, Głaz, Stachowicz, Sieradzan-Minicz, Filipowicz (libero) oraz Podlasek, Matyszczak, Bodzęta, Sobczak, Kaczyńska