Skuteczna pogoń tarnowian

Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów pokonali we własnej hali MKS Wieluń 35:33 w kolejnym spotkaniu ligowym. Tarnowianie zajmują w tabeli I ligi drugą lokatę z 48 punktami zdobytymi w 21 meczach. W następnej kolejce drużyna z Tarnowa zagra wyjazdowy mecz w Radomiu.

Szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów odnieśli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach I ligi. Wygrana z MKS Wieluń nie przyszła jednak łatwo, a kibice przeżyli sporo emocji.

Do przerwy tarnowianie prowadzili różnicą dwóch goli, ale wynik meczu rozstrzygnął się w ostatnich minutach.

Do 57 minuty zanosiło się na przykrą niespodziankę. MKS prowadził 31:29, a chwilę później 32:31. Od tego momentu gospodarze przejęli inicjatywę i objęli prowadzenie 33:32. W końcówce goście zdobyli jeszcze jedną bramkę, ale gole Misiewicza i Kowalika przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść tarnowian.

Po tej wygranej SPR PWSZ ma 48 punktów zdobytych w 21 spotkaniach i zajmuje w ligowej tabeli drugą lokatę. W następnej kolejne tarnowian czeka wyjazdowy mecz z KS Uniwersytet Radom.

SPR PWS Tarnów – MKS Wieluń 35:33 (19:17)

Bramki dla SPR: Dutka 10, Kubisztal 7, Nowak 5, Misiewicz 4, Kowalik 4, Niemiec 2, Drobiecki 1, Bielamowicz 1, Mogielnicki 1