Rok Cup z tarnowskim akcentem

Na torze w Lonato we Włoszech odbyła się I runda Rok Cup Italia 2018. Wśród kierowców kartingowych, którzy stanęli na starcie zawodów, znaleźli się także zawodnicy klubu TTSK K-TEAM Tarnów.

Przez dwa dni, 24 i 25 marca, na torze Lonato we Włoszech trwały zmagania kartingowe w ramach I rundy Rok Cup Italia 2018. Na starcie zawodów stanęli także młodzi kierowcy kartingowi  Tarnowa - zawodnicy klubu TTSK K-TEAM Tarnów. W kategorii Junior wystartowali Marcel Kuc i Gabriel Łukasiewicz, a w kategorii Mini Kajetan Gawron. Najlepiej zaprezentował się Marcel Kuc, który zawody ukończył na podium, zajmując III miejsce. Marcel w kwalifikacjach uzyskał 9 pozycję, ale szybka i pewna jazda pozwoliła mu po wyścigach przebić się na 7 pozycję. W finale, po bardzo ostrej walce, zostawił rywali za sobą i ukończył zawody na III miejscu. Gabriel Łukasiewicz, debiutujący w kategorii Junior, również prezentował dobre tempo. W kwalifikacjach zajął 26 pozycję i utrzymał ją po biegach przedfinałowych, co pozwoliło mu awansować do ścisłego finału. Po zaciekłej walce na torze Gabriel przebił się o siedem pozycji i ostatecznie finał zawodów zakończył na 19 miejscu. Z kolei Kajetan Gawron w kwalifikacjach zajął 14 pozycję. 17. pozycja po biegach przedfinałowych pozwoliła mu awansować do ścisłego finału, w którym po pięknej walce na torze przyjechał na 17 miejscu.