Wykład profesora Jacka Mrowczyka

 Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza 4 kwietnia o godzinie 17.00 do galerii na dworcu kolejowym na wykład Jacka Mrowczyka, profesora ASP w Katowicach. Wstęp jest wolny. Wykład towarzyszy wystawie „14 wystawa. Władysław Pluta, projektowanie graficzne”.

 

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza 4 kwietnia o godzinie 17.00 do galerii na dworcu kolejowym na wykład Jacka Mrowczyka, profesora Akademii Stuk Pięknych w Katowicach - „Zadania projektanta grafika”. W czasie spotkania będzie można zakupić książkę „Piękni XX-wieczni. Polscy projektanci graficy” w promocyjnej cenie.

Jacek Mrowczyk, urodził się w 1972 roku w Krakowie. Jest projektantem grafikiem, kuratorem i redaktorem. Ukończył Wydział Form Przemysłowych krakowskiej ASP w 1998 roku. Tytuł doktora sztuki uzyskał w roku 2005. W 2014 roku otrzymał tytuł artystyczno-pedagogiczny: docent w dyscyplinie projektowanie, nadany przez rektora Akademii Sztuk Pięknych i Projektowania w Bratysławie. Jest także laureatem wielu nagród i wyróżnień, współtwórcą i redaktorem ogólnopolskiego kwartalnika projektowego „2+3D” w latach 2001–2016, autorem artykułów i publikacji poświęconych współczesnej grafice użytkowej oraz redaktorem książki „Piękni XX-wieczni. Polscy projektanci graficy”, a także współredaktorem wyboru tekstów o dizajnie „Widzieć/Wiedzieć”. Pracuje jako członek jury konkursów projektowych w kraju i za granicą. Stypendysta Fulbrighta w Cooper-Hewitt National Design Museum w Nowym Jorku (2001/2002) oraz Fundacji Kościuszkowskiej w Rhode Island School of Design w Providence (2006/2007). Asystent w Katedrze Komunikacji Wizualnej WFP ASP w Krakowie w latach 1999–2007. Od roku 2007 pracuje w katowickiej ASP, jest także wykładowcą w RISD w Providence (USA).

Publikacja „Piękni XX-wieczni. Polscy projektanci graficy” zawiera chronologiczny opis twórczości ponad 60 najwybitniejszych i najciekawszych polskich grafików, przedstawicieli polskiej szkoły plakatu, awangardy oraz twórczości eksperymentalnej z początku XX wieku. Okładki poszczególnych książek zostały wykonane ręcznie w różnych wersjach kolorystycznych, stąd każdy egzemplarz jest unikatem.

Książka po raz pierwszy została wydana w języku angielskim pt. „VeryGraphic. W 2015 roku książka została wyróżniona nagrodą honorową w 55. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek jako jedna z Najpiękniejszych Książek Roku.

Wstęp na wykład, który towarzyszy wystawie „14 wystawa. Władysław Pluta, projektowanie graficzne”, czynnej w Tarnowie do 6 maja, jest wolny.

 

03.04.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |