Dziś spektakle Teatru Nie Teraz

 Na spektakl „Koniec Świata” zaprasza do kina „Marzenie” w Tarnowie Teatr Nie Teraz. Przedstawienie prezentowane będzie dwukrotnie w dniu 4 kwietnia. Bezpłatne wejściówki odbierać można w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Tarnowa w Rynku 7.

 

Urząd Miasta Tarnowa oraz Stowarzyszenie Teatr Nie Teraz zapraszają na spektakl „Koniec Świata” wg scenariusza i w reżyserii Tomasza A. Żaka. Spektakl będzie zaprezentowany dwukrotnie w sali kina „Marzenie” w dniu 4 kwietnia o godzinie 9.30 i 12.00. Bezpłatne wejściówki można odebrać w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Tarnowa (Rynek 7, pokój nr 12).

- W swej treści fabularnej spektakl nawiązuje z jednej strony do 100 rocznicy objawień w Fatimie i 100 rocznicy założenia Rycerstwa Niepokalanej przez św. Maksymiliana, a z drugiej do 300 rocznicy powstania masonerii i 100 rocznicy rewolucji bolszewickiej w Rosji. Nie bez znaczenia jest także 500 rocznica rewolucji luterańskiej. Jesteśmy więc w samym centrum odwiecznego konfliktu profanum i sacrum, odwiecznej wojny szatana z Bogiem - piszą twórcy spektaklu. - Natomiast samo przesłanie fatimskie jest dzisiaj jeszcze bardziej aktualne, niż wiek temu, a obraz piekła, jaki Matka Boża ukazała trójce pastuszków, zdaje się być realizowany dzisiaj w tzw. realu. „Koniec świata” to opis konfliktu kulturowego we współczesnej Europie, który jest przede wszystkim religijny. Oś dramatyczna spektaklu oparta jest na losach grupy ludzi prześladowanych za wiarę, którzy żyją w zamkniętym mieście, gdzie panuje śmiertelna zaraza roznoszona przez szczury. Wszyscy czekają na śmierć. Którejś nocy jeden z nich ma wizję piekła. Wtedy wszystko się zmienia tak dalece, że prześladowcy postanawiają wyprowadzić tego człowieka poza strefę śmierci. Tak zło staje się zaczątkiem dobra.

04.04.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |