Rocznica lokacji Zakliczyna

 Zakliczyn świętuje 460 rocznicę lokacji i 500 rocznicę urodzin Spytka Wawrzyńca Jordana. Z tej okazji 6 kwietnia o godzinie 9.00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach rozpocznie się sesja naukowa „Zakliczyn 1558 – 2018”.

 

Z okazji obchodów 460 rocznicy lokacji Zakliczyna i 500 rocznicy urodzin Spytka Wawrzyńca Jordana, w dniu 6 kwietnia o godzinie 9.00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach rozpocznie się sesja naukowa „Zakliczyn 1558 – 2018”. - Zapraszamy mieszkańców, sympatyków i przyjaciół naszej małej ojczyzny. Chcemy przybliżyć Państwu ważne wydarzenia, osoby i miejsca z historii miasta – zaprasza burmistrz Dawid Chrobak.

Organizatorami sesji są Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Piłsudskiego w Zakliczynie we współpracy  Instytutem Nauk Historycznych UKSW w Warszawie oraz Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Na program złoży się 10 referatów, dziewięć poświęconych będzie tematyce historycznej, natomiast burmistrz Dawid Chrobak mówił będzie na temat perspektyw rozwoju gminy Zakliczyn. Sesję zakończy dyskusja zaplanowana na godzinę 13.00.

04.04.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |