Konwój Wstydu w Tarnowie

 Konwój Wstydu, ogólnopolska akcja Platformy Obywatelskiej, dotarł do Tarnowa. Billboardy z wizerunkami polityków i informacją o wysokości pobranych przez nich nagród, będą krążyć po mieście i jego okolicach, i – jak informują politycy PO – przypominać, jak w praktyce wygląda obiecywana wyborcom „oszczędność” i „pokora”.

 

Billboardy z wizerunkami polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz informacją o wysokości otrzymanych przez nich  budżetu państwa nagród, pojawiły się w Tarnowie. Celem ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Platformę Obywatelską, jest przypominanie wyborcom o nagrodach, które przyznała członkom rządu była premier Beata Szydło i które wzbudziły masę kontrowersji. Przekaz ma także dotrzeć do tych, którzy swoją wiedzę opierają na telewizji publicznej. – Telewizja publiczna kłamie, tak jak kłamią koleżanki i koledzy z Prawa i Sprawiedliwości. Mamy na to dowody – mówiła podczas konferencji prasowej posłanka PO Urszula Augustyn. - W TVP powiedziano, że za rządów Donalda Tuska, w formie nagród przekazanych zostało  620 milionów złotych.  Jest to kłamstwo i bzdura. Taka sytuacja nigdy nie miała miejsca. To kłamstwo, którym karmi nas Prawo i Sprawiedliwość, a raczej telewizja publiczna za nasze pieniądze. Lawety, które dziś będą poruszały się po Małopolsce będą pokazywały, jakie ogromne pieniądze wzięli ci, którzy do wyborów szli z hasłami: ,,oszczędność”, ,,wystarczy nie kraść”, ,,dość obłudy”, ,,dość arogancji”. Jak realizacja tych haseł wygląda w praktyce. Pis kłamał, kłamie i będzie kłamał.

W konferencji wziął udział także Henryk Słomka-Narożański, tarnowski działacz Platformy Obywatelskiej, który dodał: – Znaczna część obywateli Rzeczypospolitej nie ma dostępu do telewizji niepublicznej, a w telewizji publicznej o tych rzeczach się nie mówi, albo się mówi w sposób zakłamany. Dlatego lawety wyruszyły w Polskę. W okolicach Tarnowa i po całej Małopolsce będą krążyły cztery lawety. Mówimy o tym dlatego, aby pokazać jakie jest zakłamanie w Prawie i Sprawiedliwości, jak podaje się wybiórczo informacje bądź się je utajnia. Przed wyborami PiS mówił, że nie idzie po kasę, a Platformie zarzucał, że PO zrobiła skok na kasę. Chcemy pokazać, że jest inaczej.

05.04.2018
Komentarze:
oset: 05.04.2018
A pan prezes i tak zrobił PO szach-mat. Będą i oni oddac 20% pensji poselskiej. Brawo PiS
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |