Rehabilitacja po modernizacji

 Pracownia Rehabilitacyjna prowadzona przez Centrum Zdrowia Tuchów w Szerzynach została powiększona i wyposażona w nowy sprzęt. Prace budowlane i remontowe kosztowały 130 tysięcy złotych, a nowe wyposażenie 25 tysięcy złotych.

 

Pracownia Rehabilitacyjna prowadzona przez Centrum Zdrowia Tuchów w Szerzynach została powiększona i wyposażona w nowy sprzęt. Oznacza to poprawę komfortu zabiegów i poszerzenie zakresu świadczeń. Teraz pacjenci będą mogli korzystać dodatkowo także z masażu podciśnieniowego.

Nowy rodzaj zabiegów wykorzystuje pulsującą falę podciśnieniową, która skojarzona z elektroterapią podnosi efektywność oraz intensywność  terapii. Jest szczególnie polecany dla pacjentów z obrzękami kończyn spowodowanych urazami oraz w ostrych i przewlekłych bólach. Specjaliście sięgają po niego także po urazach sportowych, przy zaburzeniach krążenia obwodowego czy zastoinach żylnych i limfatycznych.

W wyposażenie pracowni w Szerzynach zainwestowano około 25 tysięcy złotych. Prace budowlane i remontowe sfinansowane przez samorząd gminy wraz z dokumentacją kosztowały 130 tysięcy zł. Pracownię zmodernizowano po tym, jak w ostatnim postępowaniu kontraktowym zapewnione zostało finansowanie świadczeń przez NFZ na okres najbliższych pięciu lat.

W sumie w roku ubiegłym w Pracowni Rehabilitacji w Szerzynach wykonano blisko 23 500 zabiegów, w tym ponad 2 100 masaży częściowych. Ponad 2 600 razy pacjenci korzystali z zabiegów jonoforezy a ponad 2 300 z terapii impulsowym polem magnetycznym niskiej częstotliwości. Część zabiegów w Szerzynach udzielanych jest na zasadach komercyjnych.

05.04.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |