Dwa razy Popiela

Kolejne zwycięstwo odnieśli w rozgrywkach II ligi piłkarze Okocimskiego Brzesko. Tym razem, po dwóch golach Łukasza Popieli, „piwosze” pokonali na wyjeździe GKS Jastrzębie 2:0. Okocimski zajmuje po dziewięciu kolejkach z 19 punktami czwarte miejsce w lidze, tracąc do lidera zaledwie punkt . W kolejnym spotkaniu brzeszczanie zmierzą się na własnym boisku z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

Piłkarze Okocimskiego Brzesko pokonali na wyjeździe GKS Jastrzębie 2:0, a dwa gole zdobył Łukasz Popiela. Wygrana nie przyszła jednak łatwo, miejscowi przystąpili do meczu nastawieni ofensywnie i już w 3. minucie bliski objęcia prowadzenia był Tomasz Świerzyński, jednak jego „główkę” w świetnym stylu wybronił Palej.
Kwadrans później ponownie bramkarz uratował gości przed utratą gola, wybijając nad bramkę mocne uderzenie Radka Janečka. Okcimski po raz pierwszy zagroził bramce gospodarzy w 20 minucie. Rzut rożny egzekwował Daniel Jarosz, dośrodkował w pole karne wprost na głowę Łukasza Popieli, jednak ten minimalnie chybił. Jeszcze lepszą okazję goście stworzyli chwilę później, także po rzucie rożnym. Obrońcy wybili piłkę przed pole karne, tam dopadł do niej Łukasz Rupa. Po jego strzale piłkę odbił bramkarz GKS, dobijał Sławomir Jagła, ale piłka nie znalazła drogi do siatki. Końcowe minuty pierwszej odsłony meczu okazały się pechowe dla Jagły, który w wyniku urazu pleców musiał opuścić plac gry.
Na początku drugiej połowy wciąż jeszcze śmielej atakowali gospodarze, ale z upływem czasu obraz gry zaczął się zmieniać. Jeszcze w 65 minucie Kostecki znalazł się sam na sam z Palejem, nie zdołał jednak trafić do siatki, a trzy minuty później Okocimski prowadził już 1:0. Do siatki trafił płaskim strzałem z kilkunastu metrów Popiela. Piłkarze GKS zaatakowali, chcąc doprowadzić do wyrównania, nie potrafili jednak sforsować szczelnej defensywy Okocimskiego, która skutecznie broniła dostępu do własnej bramki. W 79. minucie spotkania w wyskoku do piłki kontuzji kolana nabawił się Palej, który nie był w stanie kontynuować gry. Ponieważ zespół z Brzeska wykorzystał już limit zmian, z konieczności boisko opuścił Daniel Jarosz, a miejsce między słupkami zajął debiutujący Bartłomiej Wygaś. Stało się tak dlatego, że czwarta zmiana możliwa jest jedynie w przypadku wymiany zawodników młodzieżowych. Dwie minuty później jastrzębianie pozwolili by by Popiela po solowym rajdzie po raz drugi pokonał bramkarza gospodarzy, ustalając wynik meczu.
Okocimski po tej wygranej zajmuje czwartą lokatę w tabeli, mając 19 punktów i punkt straty do lidera. W kolejnym spotkaniu piłkarze z Brzeska podejmą na własnym boisku drużynę Sokoła Aleksandrów Łódzki, zajmującą w lidze 10 miejsce.

GKS Jastrzębie - Okocimski KS Brzesko 0:2 (0:0)
Bramki: Popiela 2 (68 min., 81 min)
Żółte kartki: Chrabąszcz - Kozieł, Krzak, Wygaś.
Okocimski: Palej - Szymonik, Cegliński, Jagła (38 min. Czerwiński), Wawryka, Rupa, Kozieł, Wojcieszyński (72 min. Darmochwał), Kostecki (59 min. ! Krzak), Popiela, Jarosz (79 min. Wygaś).
Sędziował: M. Opaliński (Legnica), widzów: 500.