Rusza szczepienie lisów

 Od 8 do 15 kwietnia na terenie Tarnowa i powiatu tarnowskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. W razie kontaktu ze szczepionką należy natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

 

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tarnowie informuje, że wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie na terenie Tarnowa i powiatu tarnowskiego zostanie przeprowadzona w dniach od 8 do 15 kwietnia. Akcja będzie kontynuacją szczepienia z lat ubiegłych i wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie.

W okresie wykonywania szczepień zaleca się nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa.

W razie kontaktu ze szczepionką należy natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, a kontakt zwierząt domowych ze szczepionką zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii, w celu poddania zwierzęcia obserwacji, nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu.

06.04.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |