Malarstwo Moniki Bielat-Sobiczewskiej

 Muzeum Okręgowe w Tarnowie 9 kwietnia o godzinie 18.00 zaprasza na wernisaż wystawy „Malarstwo” Moniki Bielat-Sobiczewskiej. To kolejna propozycja w ramach cyklu „Tarnowscy artyści w galerii muzealnej”. Prace będzie można oglądać do 29 kwietnia.

 

W siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie w Rynku 3 odbędzie się 9 kwietnia o godzinie 18.00 wernisaż wystawy Moniki Bielat-Sobiczewskiej „Malarstwo”. Wystawa to kolejny element cyklu „Tarnowscy artyści w galerii muzealnej”.

Monika Bielat-Sobiczewska jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie. Wybór  tej szkoły i nauka w niej przyczyniły się do rozwinięcia zainteresowań szczególnie w dziedzinie malarstwa, a godziny spędzone w pracowni Piotra Drobieckiego spowodowały, że akwarela stała się jej ulubioną techniką. W latach osiemdziesiątych ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Krakowie (kierunek wychowanie plastyczne). Pracowała jako nauczyciel plastyki w tarnowskich szkołach podstawowych. Tematyka prac oscyluje wokół pejzażu i kompozycji kwiatowych wyrażanych w formie romantycznej impresji. Maluje widoki starych wiejskich domów, pól, lasów, przydrożnych wierzb, kwitnących sadów, kwiatów rosnących na łąkach. Ulubionym motywem, który często powtarza w swoich pracach są „polne strachy”, będące dzisiaj rzadkością.

Artystka swoim dorobku posiada udział w wielu wystawach zbiorowych pokazujących twórczość artystyczną nauczycieli. Organizowała również wystawy indywidualne w Dębicy, Dąbrowie Tarnowskiej i Gliwicach. W listopadzie ubiegłego roku została przyjęta do Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

Kuratorką wystawy jest Bożena Szczupak. Prace będzie można oglądać do 29 kwietnia.

06.04.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |