Cenny punkt Bruk-Betu

Po remisie w Gliwicach z Piastem na 15 miejscu zmagania sezonu zasadniczego LOTTO Ekstraklasy zakończyli piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Teraz niecieczanie rywalizować będą  zespołami z dolnej części tabeli. Najbliższy mecz Bruk-Bet rozegra w Szczecinie z Pogonią.

W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej LOTTO Ekstraklasy piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza zremisowali w Gliwicach z Piastem 1:1.

Gospodarze wyszli na prowadzenie po kwadransie gry, gdy po rzucie rożnym piłka trafiła do Jodłowca, a ten odegrał ja do Czerwińskiego. Jakub Czerwiński zaś z ostrego kąta trafił do siatki obok interweniującego Dariusza Treli.

Niecieczanie mogli odpowiedzieć golem w 33 minucie, ale piłka po uderzeniu Iancu trafiła w słupek bramki Piasta.

Po przerwie goście byli jeszcze bardziej zdeterminowani, by wywalczyć w Gliwicach choćby punkt. Długo jednak brakowało skuteczności pod bramką rywala. Dobrą okazję miał w 78 minucie Pawłowski, jednak posłał piłkę  kilkunastu metrów tuż obok bramki. W 87 minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał z kolei Gergel. Gra do końca opłaciła się jednak przyjezdnym. W ostatniej minucie meczu na bramkę Piasta uderzał Stefanik, odbita od jednego  obrońców piłka trafiła pod nogi Gutkovskisa, a ten posłał ją do siatki między nogami bramkarza.

Niecieczanie zakończyli rundę zasadniczą na 15 miejscu w tabeli z dorobkiem 29 punktów zdobytych w 30 spotkaniach.

Kolejny mecz Bruk-Bet zagra 15 kwietnia na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Zespół ze Szczecina zakończył rundę zasadniczą na 12 miejscu z 31 punktami.

Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (1:0)

Bramki: Czerwiński (15 min.) - Gutkovskis (90 min.)

Żólte kartki: Czerwiński - Pawłowski

Bruk-Bet: Trela - Szeliga, Kupczak, Putiwcew, Grzelak, Piątek (80 min. Gutkovskis), Jovanović, GergelIancu (69 min. Stefanik), Pawłowski, Śpiączka (62 min. Guba)

Sędziował: T. Musiał (Kraków), widzów: 4 211