Lider z Niecieczy

Zespół Bruk - Betu Nieciecza zremisował w Łowiczu z Pelikanem 1:1, mając wszelkie szanse na wywiezienie z Łowicza kompletu punktów. Remis pozwolił jednak drużynie z Niecieczy objąć przodownictwo w ligowej tabeli. Niecieczanie mają w dorobku 20 punktów, tyle samo, co drużyna Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. W kolejnym spotkaniu rywalem Bruk – Betu będzie Przebój Wolbrom, zajmujący 14 lokatę w tabeli.

Jeden punkt wywalczyli piłkarze Bruk – Betu Nieciecza w wyjazdowym spotkaniu z Pelikanem Łowicz, a powinni wywieźć z Łowicza komplet trzech punktów. Byli zespołem lepszym od rywala, i tylko brak skuteczności przesądził o tak nikłej zdobyczy punktowej. Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy, po jednej z akcji Pelikana piłka trafiła w poprzeczkę bramki gości, ale w miarę upływu czasu inicjatywę zaczęli przejmować zawodnicy z Niecieczy. Niecieczanie atakowali głównie lewą stroną, gdzie Szałęga przeprowadzał rajdy zakończone dośrodkowaniami w pole karne łowiczan. Piłkarz ten mógł zdobyć prowadzenie dla Bruk – Betu w 30 minucie, ale świetnie obronił jego strzał bramkarz gospodarzy Sabela. W 39 minucie niecieczanie przeprowadzili szybki kontratak – Dzierżanowski otrzymał piłkę w polu karnym, został sfaulowany przez interweniującego bramkarza gospodarzy i sędzie podyktował rzut karny. Jego egzekutorem był Prokop, który nie miał problemów z ulokowaniem piłki w siatce bramki Pelikana.
W drugiej połowie utrzymywała się przewaga gości – okazję do podwyższenia wyniku mieli Smółka i Szczoczarz, a najbliższy zdobycia bramki był w 76 minucie Cygnar, który trafił w słupek bramki gospodarzy. To, co nie udało się niecieczanom udało się zawodnikom Pelikana, którzy w 77 minucie doprowadzili do wyrównania. Po podaniu Bolimowskiego gola zdobył w zamieszaniu podbramkowym Wojciech Kuc. Obydwie drużyny starały się jeszcze rozstrzygnąć pojedynek na własną korzyść, ale żadna z ekip nie potrafiła już zdobyć gola i mecz zakończył się remisem 1:1.
Po porażce Świtu Nowy Dwór Mazowiecki w Iławie niecieczanie wyszli na prowadzenie w ligowej tabeli. Bruk – Bet ma na koncie 20 punktów, tyle samo ile Świt. W kolejnym spotkaniu, 16 września, rywalem Bruk – Betu będzie Przebój Wolbrom, zajmujący w lidze 14 lokatę z dorobkiem ośmiu punktów. W miniony weekend wolbromianie ulegli na własnym boisku Olimpii Elbląg 2:5.

Pelikan Łowicz - LKS Nieciecza 1:1 (0:1)
Bramki: Prokop (39 min.), Kuc (77min.)
Żółte kartki: Osowski - Zontek, Prokop, Leśniowski
Bruk - Bet: Baran - Kleinschmidt, Jacek, Czarny, Zontek, Prokop, Metz (74 min. Cygnar), Szałęga, Kot (61 min. Leśniowski), Smółka (84 min. Jałocha), Dzierżanowski (46 min. Szczoczarz).
Sędziował: M. Woś (Zamość), widzów: 1000.