Tarnowianki w finałach mistrzostw Polski

 Bardzo dobrze spisały się trzy pięściarski Tigera Tarnów, które w komplecie zakwalifikowały się do finałów Mistrzostw Polski Kadetek. Eliminacje odbyły się od 6 do 8 kwietnia w Grudziądzu.

 

Trzy pięściarki Tigera Tarnów wywalczyły awans od finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które są zarazem Mistrzostwami Polski Kadetek.

Na ringu w Grudziądzu bardzo dobre walki stoczyły wszystkie zawodniczki tarnowskiego klubu. Wiktoria Pocica w wadze do 50 kg wygrała jednogłośnie na punkty z zawodniczką gospodarzy Julią Szmytkowik. Patrycja Bednarek w wadze do 57 kg pokonała jednogłośnie na punkty Magdalenę Paulakowską (OSiR Suwałki), natomiast Emilia Bilska w wadze do 75 kg spotkała się z Aleksandrą Guss (Sparta Złotów). Po dwóch rundach tarnowianka wygrywała walkę na punkty, a przeciwniczka była dwa razy liczona. Niestety na skutek krwotoku z nosa sędzia przerwał pojedynek po dwóch rundach.

Zawody finałowe Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbędą się na przełomie maja i czerwca w Koninie. W każdej z 13 kategorii wagowych wystartuje osiem najlepszych zawodniczek wyłonionych w eliminacjach.

09.04.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |