Trzecie miejsce futsalistów

 Futsaliści Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie odnieśli kolejny sukces. Tym razem zajęli trzecie miejsce podczas XXII wojewódzkich mistrzostw OHP w piłce nożnej halowej chłopców.

 

Podczas XXII wojewódzkich mistrzostw OHP w piłce nożnej halowej chłopców, które odbyły się w Gorlicach futsaliści Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie w pokonanym polu zostawili drużyny OHP ze Skomielnej Białej, Limanowej, Wadowic i Myślenic.

Minimalna porażka w półfinale z reprezentacją hufca OHP z Gorlic pozbawiła ich złotych krążków. Po trzecie miejsce drużyna sięgnęła jednak w bardzo dobrym stylu. - To wyjście naprzeciw zainteresowań młodzieży. Sport ma duże oddziaływanie społeczne. Potrafi rozwijać i dawać dobre przykłady. Z myślą o tym założyliśmy drużynę futsalową, która od kilku miesięcy regularnie trenuje i występuje w różnych rozgrywkach. Za nią m.in. rywalizacja w Tarnowskiej Lidze Futsalu. Przed nami kolejne wyzwanie. W maju chcemy zorganizować turniej retro z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w którym drużyny będą startować pod nazwami zespołów, które istniały w 1918 roku. Wychowanie przez sport to jeden z profilów naszej działalności, oprócz tego w naszym Centrum, propagujemy również działania patriotyczne i społeczne. Dla naszej młodzieży to okazja do poznania naszych dziejów, ale też integracji i rozwinięcia swoich zainteresowań – mówi Tomasz Stelmach, dyrektor CKiW OHP w Tarnowie.

Drużyna wystąpiła w skaldzie: Marek Plebanek, Grzegorz Kawa, Dominik Gubernat, Filip Chrabąszcz, Jakub Tekliński, Mikołaj Kasprzycki, Jakub Bąchorek, Dominik Rzepka. Trenerem jest Piotr Kolbusz, pedagog internatu Centrum przy ulicy Mościckiego 27, a najwierniejszym kibicem dyrektor Tomasz Stelmach. - W następnym roku znów wracamy na pierwsze miejsce, tak jak to było naszym udziałem w poprzednich sezonach – odgrażają się młodzi piłkarze z CKiW. W klasyfikacji indywidualnej najlepszym bramkarzem całego turnieju został bramkarz tarnowskiej drużyny Marek Plebanek.

09.04.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |