W ósmą rocznicę...

 W Żabnie, na grobie Wojciecha Seweryna, jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej, wicewojewoda Józef Gawron złożył wieńce od prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. Symboliczną wiązankę kwiatów od samorządu Powiatu Tarnowskiego złożył także starosta Roman Łucarz.


Na cmentarzu parafialnym w Żabnie, w ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej, Józef Gawron, wicewojewoda małopolski w asyście żołnierzy złożył na grobie Wojciecha Seweryna wieńce od Andrzeja Dudy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Mateusza Morawieckiego Prezesa Rady Ministrów. Symboliczną wiązankę kwiatów od samorządu powiatu złożył także Roman Łucarz Starosta Powiatu Tarnowskiego. Uroczystości towarzyszył Stanisław Kusior Burmistrz Żabna i Krzysztof Wójcik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Żabnie.

Wojciech Seweryn był artystą plastykiem, autorem między innymi pomnika Katyńskiego w Chicago. Zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie prezydenckiego samolotu Tu-154M w Smoleńsku, w drodze na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej

10.04.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |