Katarzyna Pośpiech laureatką

 Katarzyna Pośpiech, aktorka tarnowskiego teatru, została laureatką Nagrody LOŻA 2017 przyznawanej przez krakowski oddział Związku Artystów Scen Polskich. Aktorkę nagrodzono za rolę Małej Mi w spektaklu „Lato Muminków”.

 

Aktorka Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, Katarzyna Pośpiech, została laureatką Nagrody LOŻA 2017 przyznawanej przez krakowski oddział Związku Artystów Scen Polskich za rolę Małej Mi w spektaklu „Lato Muminków" w reżyserii Barbary Wiśniewskiej.

Wręczenie nagrody odbyło się 8 kwietnia w Krakowie. Na tarnowskiej scenie Katarzynę Pośpiech można zobaczyć obecnie także w głównej roli w spektaklu „Poskromienie złośnicy" w reżyserii Anny Gryszkówny.

Katarzyna Pośpiech jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Jej role dyplomowe to Małgorzata w „Mistrzu i Małgorzacie” oraz Matka w spektaklu „Humanka/She”.

Współpracuje z Teatrem Narodowym w Warszawie, Teatrem Nowym w Poznaniu oraz Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie. Wystąpiła w spektaklu Teatru Telewizji „Biały dmuchawiec” w reżyserii Agaty Dyczko.

11.04.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |